Altin Zogaj del fitimtar edhe në ndeshjen e dhjetë ai po thyen rekorde të reja(VIDEO)

-

Altin Zogaj del fitimtar edhe në ndeshjen e dhjetë ai po thyen rekorde të reja

Altin Zogaj nga Komorani i Drenicës fiton para kohe ndaj kundërshtarit boshnjak, Adnan Catic dhe mbetet i pa mposhtur në kategorinë e tij gjysmë të rënd (79,3kg).

Zogaj ishte aq mirë i pregaditur nga stëtrvitjet sa që nga gongu në rundin e parë e dominonte kundershtarin Adnan Catic, të cilin në rundin e tretë me një goditje në bark e detyroi referin ta numëroj kundershtarin. shkruan Jeta-Online

Në rundin e katërt, Zogaj e godet me një “upercut“ nga dora e djathtë kundershtarin dhe e lendon aq shumë sa që s’mundet t’i përballojë goditjet e rradhes nga Zogaj i cili nuk u ndal ta godas boshnjakun deri sa referi u detyru ta ndërpres meçin.

Në këndin menaxhue të boksierit Zogaj ishte si gjithmonë vëllai i tij, Miloti, si dhe Festim Kryeziu të cilët e bënin një kordinim perfekt së bashku.

Shijoni goditjet e ndeshjes se fundit ne Videon me poshte:

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE