HomeFeatured

Featured

Kryeministri prezanton pagat bruto për secilin punëtor sipas ligjit të ri në vlerë financiare

Me sistem të ri të pagave e vlera të reja Barazi dhe ndershmëri për pagat në mes të kategorive, ngushtim të hendekut midis zyrtarëve të...

Si ta llogarisni pagën bruto në neto me koeficientin e ri prej 105 euro?

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e 123-të ka marr vendim që ta caktojë koeficientin e ri të pagave për sektorin publik. Sipas përllogaritjeve ky koeficient...

Prezantohet nesër/ Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë, por asnjëri prej punëtorëve në sektorin publik nuk e di...

Ministri i Financave flet rreth vlerës së koeficientit të pagave

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se çështja e koeficientit për Ligjin e Pagave i cili pritet të hyjë në fuqi në fillim...

Lajm i mirë. Sot qeveria pritet ti ekzekutoj pagat për keto kategori të punëtoreve

Ministria e Financave njofton te gjithe punetoret e sektorit publik se jane ekzekutuar pagat e muajit Janar 2023   Ministria e Financave njofton te gjithe punetoret...

Vidhet një traktor në Podujevë

Një person është ankuar se persona të panjohur ia kanë vjedhur traktorin në fshatin Sfeqël të Podujevës, të dielën rreth orës 14. “Ankuesi mashkull kosovar...

Komuna e Prishtines rritë qmimet e biletave per trafikut urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), ka njoftuar se...

Ndodh e papritura në Big Brother, Atdheu e tradhëton Xhulin, ‘futet’ në shtrat me Melisën

Të papritura të shumta po ndodhin në Big Brother VIP Kosova, sidomos pas hyrjes së Atdheut dhe fillimit të lidhjes së tij me Xhulin,...

Koeficienti i pagave, Jasharaj: flet për Ligjin qe do të hyjë në fuqi

Në fillim të shkurtit do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin publik, mirëpo vlera e koeficientit ende nuk është bërë e...

Ministri i Financave flet rreth vlerës së koeficientit të pagave

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se çështja e koeficientit për Ligjin e Pagave i cili pritet të hyjë në fuqi në fillim...

Me daten 29 Janar do te ekzekutohen pagesat per keto kategori nga Ministria e Financave

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

“Me rritjen e ndjekësve Luizi gati të krijojë një parti politike”

Eksperti i IT, Toni Kallanxhi, i ftuar në ‘Wake Up’ mëngjesin e djeshëm foli për statistikat e shikueshmërisë dhe kërkimit në Google e rrjete...

E fundit:Nga 28 deri 31 Janar 2023 të këtij muaji ekzekutohen këto pagesa për këto kategori

Me datë 29 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat e ndihmave sociale dhe masat tjera të veçanta nga Pako e Ringjalljes Ekonomike. Qeveria subvencionon...

Qeveria subvencionon këto kategori të familjeve

Sot është procesuar në llogaritë e konsumatorëve në KESCO pagesa e subvencionit të energjisë elektrike për faturën e muajit dhjetor. Kështu ka bërë të ditur...

Cila kategori e punetoreve perfiton nga 50€ nga qeveria per muajin janar?

Nga 50 euro shtesë në pagë do të ndahen për të gjithë punëtorët e sektorit publik edhe në muajin janar, ka vendosur Qeveria të...

Nga 25 deri 29 Janar 2023 të këtij muaji ekzekutohen këto pagesa për këto kategori

Me datë 25 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat për lehonat e punësuara dhe të pa puna, si dhe shtesat për fëmijë; Me datë...

Ministria e Financave ua rikujton se sot pritet të ekzekutohen pagesat për këto kategor

Ministria e Financave ua rikujton se sot pritet të ekzekutohen pagesat për këto kategor. Ministria e Financave, Punës dhe Trasnfereve ua rikujton të gjithë përfituesve...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE