HomeKuriozitete

Kuriozitete

Ministri i Financave flet rreth vlerës së koeficientit të pagave

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se çështja e koeficientit për Ligjin e Pagave i cili pritet të hyjë në fuqi në fillim...

Me daten 29 Janar do te ekzekutohen pagesat per keto kategori nga Ministria e Financave

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

“Me rritjen e ndjekësve Luizi gati të krijojë një parti politike”

Eksperti i IT, Toni Kallanxhi, i ftuar në ‘Wake Up’ mëngjesin e djeshëm foli për statistikat e shikueshmërisë dhe kërkimit në Google e rrjete...

E fundit:Nga 28 deri 31 Janar 2023 të këtij muaji ekzekutohen këto pagesa për këto kategori

Me datë 29 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat e ndihmave sociale dhe masat tjera të veçanta nga Pako e Ringjalljes Ekonomike. Qeveria subvencionon...

Qeveria subvencionon këto kategori të familjeve

Sot është procesuar në llogaritë e konsumatorëve në KESCO pagesa e subvencionit të energjisë elektrike për faturën e muajit dhjetor. Kështu ka bërë të ditur...

Nëse arrini të gjeni se cila grua është shtatzënë, niveli juaj i zgjuarsisë është mbi mesataren

Shtatzania shkakton ndryshime të rëndësishme në trupin e gruas shtatzanë. Këto nuk janë vetëm ndryshime hormonale, por edhe të dukshme, përderisa trupi ndryshon në...

Ja pamjet nga momenti kur gazetarja i merr thi.ken nga duart personit qe mbante pe.ng nje grua..(VIDEO)

Gazetarja u perurua nga shum shikues pasi mori nje guxim trondites te mbronte nje grua e cila ishte mbajtur peng nga nje person me...

Fito përmes ketyre mëtodave duke punuar online nga shtepia

Si të fitoj para online nga shtëpia në internet ? Dilema mbaron këtu ! Kalimi i kohës në internet dhe përfitimi nga kjo është mënyra...

Kjo video mori mbi 17 milionë shikime. Veprimi i prindit ka habitur të gjithë!

Gjithkush që ka një fëmijë ka përjetuar situata të vështira kur fëmija është i lodhur. Shpesh prindërit përpiqen të blejnë shpejt dhe me efikasitet. Nënat...

Bill Gates parashikon atë që do të ndodhë në 5 vitet e ardhshme

Bill Gates, themeluesi i Microsoft, mori pjesë në një nga samitet e fundit të revistës “Forbes”, ku bëri një parashikim të asaj që do...

Gazetarja sportive rrëzohet në emision, momenti bëhet viral (VIDEO)

Gazetarja sportive italiane, Diletta Leota, është përballur me një ngjarje të pazakontë teksa ishte e ftuar në një emision. Teksa ishte pjesë e një loje,...

Aktorja kosovare mbetet në lift, Policia e Kosovës, zjarrfikësit e KEDS refuzojnë ta ndihmojnë

Aktorja, Hajat Toçilla siç duket sot nuk ka pasur një ditë të mirë. Kjo pasi ajo ka mbetur e mbyllur në një ashensor në qytetin...

Ky është shkaku i plakjes së parakohshme të trurit

Një nga problemet më të mëdha shëndetësore që përballet bota sot, janë sëmundjet e trurit dhe kujtesës. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, gjithnjë e më...

Keto jane te gjitha vendimet ne mbledhjen e fundit te Qeverise.

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës në të cilën ka miratuar 23 vendime. Në mesin e vendimeve të rëndësishme të marra...

Një 24-vjeçare që fiton 8000 dollarë në muaj nga të ardhurat pasive ndan këshillat e saj të biznesit

Ashtu si miliona amerikanë, unë e gjeta veten pa punë gjatë pandemisë. Në fillim u pushova nga puna si kamariere. Më pas fillova të...

E përjetoi tërmetin teksa po jepte lajmet ‘live’, ja si reagon gazetarja boshnjake

Një tërmet i fuqishëm e ka lëkundur gjithë Ballkanin, ndërsa epiqendra e tërmetit ishte në Strupici në Bosnje e Hercegovinë. Po ashtu lëkundjet janë ndjerë...

A mund të gjeni sa kuaj janë në foto? Përgjigjja tregon inteligjencën tuaj

Ky test tregon shumëçka për inteligjencën tuaj. Nëse arrini të shihni të gjithë kuajt në foton e mëposhtme atëherë do të thotë që i merrni...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE