HomeLajmeLajme nga Bota

Lajme nga Bota

Ministri i Financave flet rreth vlerës së koeficientit të pagave

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se çështja e koeficientit për Ligjin e Pagave i cili pritet të hyjë në fuqi në fillim...

Me daten 29 Janar do te ekzekutohen pagesat per keto kategori nga Ministria e Financave

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

“Me rritjen e ndjekësve Luizi gati të krijojë një parti politike”

Eksperti i IT, Toni Kallanxhi, i ftuar në ‘Wake Up’ mëngjesin e djeshëm foli për statistikat e shikueshmërisë dhe kërkimit në Google e rrjete...

E fundit:Nga 28 deri 31 Janar 2023 të këtij muaji ekzekutohen këto pagesa për këto kategori

Me datë 29 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat e ndihmave sociale dhe masat tjera të veçanta nga Pako e Ringjalljes Ekonomike. Qeveria subvencionon...

Qeveria subvencionon këto kategori të familjeve

Sot është procesuar në llogaritë e konsumatorëve në KESCO pagesa e subvencionit të energjisë elektrike për faturën e muajit dhjetor. Kështu ka bërë të ditur...

“Ata thirrën sigurimin”, flet tifozja që nervozoi serbët duke e bërë shqiponjën para syve të tyre

Ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës në Botërorin e Katarit solli emocione të forta mbrëmjen e djeshme për tifozërinë shqiptare. Pas golit të parë të Zvicrës...

3 mijë shqiptarë punuan në ndërtimin e stadiumeve për Kupën e Botës në Katar

Rreth 3 mijë shqiptarë morën pjesë në ndërtimin e stadiumeve ku po luhen ndeshjet e Kupës së Botës. Drejtues i një prej kompanive shqiptare...

Merret vendimi: Ambasadorët e BE-së vendosin që Kosovës t’i hiqen vizat

Kosovarët do udhëtojnë pa viza, më në fund. Ambasadorët e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë rënë dakord për mandatin negociues të...

Autobusi i kombëtares së Zvicrës pëson aksident trafiku

Autobusi i kombëtares së Zvicrës është përplasur me një veturë të policisë. Ky aksident ka ndodhur rrugës së ekipit zviceran për t’u ndeshur me kombëtaren...

Bota përsëri në rrezik? Shkencëtarët zbulojnë koronaviruse të reja te lakuriqët e natës

Një virus i ri i ngjashëm me SARS-CoV-2 me potencial për të infektuar njerëzit dhe bagëtinë është identifikuar te lakuriqët e natës në Kinën...

Ky stadium i lëvizshëm i Katarit mund t’i dhurohet Kosovës, tregon Agim Ademi

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se FFK-ja ka bërë kërkesë në FIFA por edhe në Federatën e Katarit...

Lajmi i mirë për mërgimtarët: Gjermania nis lehtësimin e procedurave për marrjen e nënshtetësisë

Qeveria e Gjermanisë po qon përpara planet për të lehtësuar rregullat për marrjen e shtetësisë në vendin më të populluar të Bashkimit Evropian, një...

Kompania nga Skënderaj, shpall konkurs për punëtor në Gjermani

Kompania ILEAA-Gr Sh.p.k., nga qyteti i Skenderajt me seli në Prishtinë, ka shpallur konkurs për pranimin e punëtorëve në pozita të ndryshme në Gjermani,...

Ajeti i Kuranit që u lexua në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës “Katar 2022”

Kampionati botëror në Katar, i 22-ti me radhë, fillon sot në orën 17:00. Ndeshja hapëse është ajo mes skuadrës nikoqire, Katarit dhe Ekuadorit. Më shumë...

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”. Për plot një muaj adhuruesit e futbollit do të përjetojnë spektakël dhe emocione që do të dhurojnë 32...

Pas 49 vitesh, shkencëtarët pretendojnë se kanë gjetur shkakun e vdekjes së Bruce Lee

Aktori, regjisori, skenaristi dhe mësuesi i paharrueshëm i arteve marciale ishte vetëm 32 vjeç kur u nda nga jeta në korrik 1973 nga edema...

Bill Gates parashikon atë që do të ndodhë në 5 vitet e ardhshme

Bill Gates, themeluesi i Microsoft, mori pjesë në një nga samitet e fundit të revistës “Forbes”, ku bëri një parashikim të asaj që do...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE