HomeLajmeLajme nga Bota

Lajme nga Bota

Prej datës 20 deri me 30 pritet te behen pagesat për këto kategori ne llogari e juaja

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Lajm i mire; Ministria e Ekonomise sot pritet ta lansoje masën e re për financim

Lajm i mire; Ministria e Ekonomise sot pritet ta lansoje masën e re për financim Ministria e Ekonomisë me rastin e lansimit të “Thirrje për...

Informacion me rendesi rreth faljes se 100 eurove te tatimit ne pronë

Pezullimi i vendimit për ndryshimet në Ligjin për Tatimin në Pronë, nga Kushtetuesja rrezikon që të humb afatet që janë paraparë për faljen e...

Njoftim. Me daten 25 Shtator do te ekzekutohen pagesat per keto kategori

Njoftim. Me daten 25 Shtator do te ekzekutohen pagesat per keto kategori Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e...

E fundit: Prej 20 deri me 29 pritet te behen pagesat për këto kategori ne llogari e juaja

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Detajet: Anadolu: Erdogan bie nën 50%

Hendeku midis dy kandidatëve kryesorë vazhdon të ngushtohet pasi më shumë vota të qyteteve të mëdha – në përgjithësi favorizojnë kandidatin e opozitës Kemal...

Lajm i mirë që i gëzon te gjithë qytetaret e Kosoves.

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën u botua të martën në Gazetën Zyrtare të Bashkimit Evropian. Me këtë veprim përmbyllet edhe formalisht i gjithë...

Sa para duhet t’i keni me vete për të hyrë në shtetet e zonës Schengen?

Qytetarët e Kosovës, gjatë udhëtimit pa viza në zonën Schengen duhet të plotësojnë disa kushte, të cilat përfshijnë: a) Të jetë i pajisur me pasaportë...

E fundit: Urime,PADREJTËSISË I VIJE FUNDI, Kosovës i hiqen vizat!

Parlamenti Evropian ka votua sot pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Me shumicë votash, evropianët i kanë dhënë dritën jeshile kosovarëve për të...

3 persona nxirren të gjallë pas 296 orësh nën rrënoja

Tre persona, duke përfshirë një fëmijë, u nxorrën të gjallë nga rrënojat e një ndërtese 296 orë pas tërmetit. Pamjet televizive tregojnë momentin kur tre...

Momenti kur shembet ndërtesa dhe e zë ekipin e kërkim-shpëtimit në Turqi

Gjatë kërkim-shpëtimit në qytetin Hatay në Turqi, në një moment shihet si shembet një pjesë e ndërtesës dhe zë një nga ta kur po...

Numri i të vdekurve në Turqi dhe Siri ka kaluar mbi 3000

Numri i të vdekurve në Turqi është rritur në 1,762, konfirmoi ministria. Të paktën 12,068 persona u plagosën. Numri i të vdekurve në Siri u...

Këto janë hapat tjerë deri në hyrjen në fuqi të vendimit për liberalizim te vizave

Anëtarët e Komitetit për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme të Parlamentit Evropian të enjten i thanë po liberalizimit të vizave për Kosovën,...

Gjermania synon të dyfishojë numrin e punëtorëve pa kualifikime nga Ballkani, përfiton edhe Kosova

Gjermania do të ndryshojë Rregulloren për BP: parashikohet dyfishimi i numrit të punëtorëve që mund të vijnë nga këto vende dhe të gjejnë punë...

Tërmeti 7.6 ballë “shkund”

Tërmeti 7.6 ballë “shkund” Një tërmet i fortë ka goditur Indonezinë pak minuta më parë. Forca e tërmetit ka qenë 7.6 e shkallës Rihter. Epiqendra e...

Hungaria ka vetëm një mundësi për marrjen e miliarda eurove të ngrira nga BE-ja

Nga mesi i muajit dhjetor, Bashkimi Evropian ngriu një shumë prej disa miliardë eurosh për Hungarinë. Tani për Hungarinë janë në pikëpyetje gjithsej 22...

Nuk ia ka frikën serbëve, tifozja futet në mes tyre duke bërë shqiponjën

Një video interesante po qarkullon në rrjetet sociale ku shihet një vajzë duke provokuar tifozët e Serbisë. Nuk ia ka frikën serbëve, tifozja futet në...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow