HomeLajmeLajme nga Rajoni

Lajme nga Rajoni

Ministri i Financave flet rreth vlerës së koeficientit të pagave

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se çështja e koeficientit për Ligjin e Pagave i cili pritet të hyjë në fuqi në fillim...

Me daten 29 Janar do te ekzekutohen pagesat per keto kategori nga Ministria e Financave

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

“Me rritjen e ndjekësve Luizi gati të krijojë një parti politike”

Eksperti i IT, Toni Kallanxhi, i ftuar në ‘Wake Up’ mëngjesin e djeshëm foli për statistikat e shikueshmërisë dhe kërkimit në Google e rrjete...

E fundit:Nga 28 deri 31 Janar 2023 të këtij muaji ekzekutohen këto pagesa për këto kategori

Me datë 29 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat e ndihmave sociale dhe masat tjera të veçanta nga Pako e Ringjalljes Ekonomike. Qeveria subvencionon...

Qeveria subvencionon këto kategori të familjeve

Sot është procesuar në llogaritë e konsumatorëve në KESCO pagesa e subvencionit të energjisë elektrike për faturën e muajit dhjetor. Kështu ka bërë të ditur...

KFOR-i: Ushtria serbe nuk ka nevojë për autorizim për të lëvizur në territorin e vet, FSK nuk mund të shkojë në veri pa miratimin...

KFOR-i ka dalë me një deklaratë lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë,...

Mediat në Serbi: QUINT ultimatum Vuçiqit për barrikadat, “hiqi ose Kurtit i japim dritën jeshile për ta nisur Njësinë Speciale për t’i hequr”

Ambasadorët e QUINT’it i kanë dërguar Serbisë një ultimatum, bëjnë të ditur mediat që kontrollohen nga Vuçiq. Sipas tyre ambasadorët e QUINT( SHBA, Mbretëria e...

Dy tërmete “dridhin” ne vend brenda një kohe të shkurtër

Dy tërmete kanë goditur dje ne oret e vona Shqipërinë, ka njoftuar Qendra Seizmologjike Evropiano-Mesdhetare (EMSC). Sipas kësaj Qendre, tërmeti i parë i fuqisë 2.6...

Dy tërmete “dridhin” brenda një kohe të shkurtër

Dy tërmete kanë goditur sonte Shqipërinë, ka njoftuar Qendra Seizmologjike Evropiano-Mesdhetare (EMSC). Sipas kësaj Qendre, tërmeti i parë i fuqisë 2.6 ballë të Rihterit është...

KFOR-i konfirmon të shtënat me armë zjarri në Zubin Potok

KFOR-i ka konfirmuar se afër patrullës së tyre në afërsi të Zubin Potokut ka pasur të shtëna me armë zjarri. Në një përgjigje për...

Mungesa e fuqisë punëtore nxit rritjen e pagave

Mungesa e fuqisë punëtore nxit rritjen e pagave në Shqipëri Pothuajse të gjitha njësitë e shërbimeve kanë reklamuar në fasadat e tyre kërkesa për punonjës...

Protestë në Beograd: “Mbrojtja e Kosovës” me maska dhe uniforma ushtarake

Aksion patriotik në Beograd lidhur me përkeqësimin e situatës në Kosovë”. Së bashku me këtë koment, në platformën digjitale Telegram, grupi paraushtarak rus Vagner...

Zyrtare: Serbia vendos t’i dërgojë kërkesën KFOR-it për të dërguar ushtarë në Kosovë

Qeveria e Serbisë ka miratuar të enjten kërkesën, e cila do t’i dërgohet misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, për lejimin e dislokimit të...

Vuçiq: Sonte pritet një natë e vështirë për serbët

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur në një konferencë për media pas zhvillimeve të fundit në veri. Ndër të tjerash, Vuçiq shtoi se serbët i...

LAJMI I FUNDIT: Barikadat po qëndrojnë në rrugë, qarkullimi është bërë i pamundshëm

Në disa fotografi të publikuara nga Evropa e Lirë, shihen makineri e vendosur në rrugë.   Si shkak i kësaj bllokade, dy pikat kufitare janë mbyllur...

LAJMI I FUNDIT: Shpërthim tek tre rrokaqiejt në veri të Mitrovicës – tensionohet situata

LAJMI I FUNDIT: Shpërthim tek tre rrokaqiejt në veri të Mitrovicës – tensionohet situata     Pas paralajmërimit për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në veri të vendit,...

Serbia ia uron Shqipërisë 28 Nëntorin: Shëndet, begati dhe paqe

Serbia e ka uruar Shqipërinë me rastin e 110-vjetorit të shpalljes së pavarësisë. Ministria e Jashtme e Serbisë, ka uruar popullin shqiptar për shëndet, begati...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE