HomeSport

Sport

Lajm i mire; Qeveria ndane 1.1 milion euro per kompensimin e dëmeve në bujqësi

Me qëllim të kompensimit të dëmeve në bujqësi, Qeveria e Kosovës ka ndarë mbi 1.1 milionë euro për 14 komuna duke përfshirë 386 fermerë...

Keto janë të gjitha vendime e marrura në mbledhjen e 162-të të Qeverisë

Mbledhjen e 162-të të Qeverisë e filluam me një minutë heshtje, në nderim të rreshterit të Policisë së Kosovës, Heroit të Republikës, Afrim Bunjaku. Ndamë...

Të Prëmten dhe të shtunen (me daten 29 dhe 30 Shtator) do të ekzekutohen këto kategori të pagesave

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Shtesat e Policëve për rrezikshmëri. Njoftim nga Ministri i Financave

Pas mbledhjes së qeverisë Kosovës, Ministri i Financave, Hekuran Murati dhe Ministri i Kulturës, Hajrullah Çeku kanë mbajtur konferencën për media. Ministri i Financave, Hekuran...

Nëse falimenton banka dhe keni para te depozituara. Çka ndodh me paratë tuaja?

Nëse falimenton banka dhe keni para te depozituara. Çka ndodh me paratë tuaja? A ju ka shkuar ndonjëherë në mendje se çka ndodh nëse banka...

FIFA dënon me para Serbinë për shkak të Kosovës

Shfaqja e hartës së Kosovës me ngjyrat e flamurit serb si dhe një teskti ku shkruante “S’ka dorëzim” në dhomat e zhveshjes i ka...

Kjo është shuma që do ti fitojë kampioni i kupës së botës në futboll që luhet në Katar

FIFA konfirmoi në prill 2022 se kampionët e Kupës së Botës në Katar do të marrin një çmim rekord prej 42 milionë dollarësh. Bazuar në...

SKANDAL: Serbia e shfaq hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb në zhveshtore të ekipit

Serbia pësoi humbje nga Brazili në ndeshjen e parë të Kupë së Botës “Katar 2022”. Në fakt, brazilianët e dominuan tërësisht këtë ndeshje, të cilën...

Arabia e shpall festë kombëtare ditën e mërkurë, pas fitores ndaj Argjentinës

Të mërkurën do të jetë një festë kombëtare në Arabinë Saudite, pasi shkaktoi një nga tronditjet më të mëdha në historinë e Kupës së...

Gjërat që Katari bëri për Kupën e Botës 2022 ne duhet t’i vlerësojmë

Gjërat që Katari bëri për Kupën e Botës 2022 ne duhet t'i vlerësojmë 1. Thëniet e Profetit ﷺ në çdo cep që promovojnë bukurinë e...

Ajeti i Kuranit që u lexua në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës “Katar 2022”

Kampionati botëror në Katar, i 22-ti me radhë, fillon sot në orën 17:00. Ndeshja hapëse është ajo mes skuadrës nikoqire, Katarit dhe Ekuadorit. Më shumë...

Kush ka përparësi në këtë udhëkryq tregon se sa jeni të përgaditur për të dal në rrug me makin

Shumë shoferë që përdorin makinën çdo ditë si mjet transporti janë të bindur se mund të zgjidhin çdo problem trafiku. Prej kohësh është e njohur...

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”. Për plot një muaj adhuruesit e futbollit do të përjetojnë spektakël dhe emocione që do të dhurojnë 32...

Kosova mëson kundërshtarët e parë për kualifikimet e EURO 2024

Në qendrën ekspozuese Festhalle, Frankfurt, po mbahet ceremonia e shortit për kualifikimet e EURO 2024. Përfaqësuesja e Kosovës renditet në vazon e katërt. Janë zbuluar edhe...

Këto janë të gjitha grupet e kualifikimeve për Kampionatin Evropian

Të gjitha grupet e kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Në Frankfurt të Gjermanisë sot është tërhequr shorti për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2024. Kosova dhe...

E papritur, Ronaldo mund të transferohet në këtë skuadër

Ronaldo mund të transferohet në Inter Miami. Cristiano Ronaldo mund të kalojë në Amerikë, tek Inter Miami. E ardhmja e yllit portugez vazhdon të diskutohet, pavarësisht...

Iker Casillas e mohon se është homoseksual

Casillas e mohon se është homoseksual, thotë se iu hakua llogaria. Ish-portieri i Real Madridit, Iker Casillas, ka bërë të ditur se i është hakuar...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow