HomeTeknologji

Teknologji

Prezantohet nesër/ Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë, por asnjëri prej punëtorëve në sektorin publik nuk e di...

Ministri i Financave flet rreth vlerës së koeficientit të pagave

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se çështja e koeficientit për Ligjin e Pagave i cili pritet të hyjë në fuqi në fillim...

Lajm i mirë. Sot qeveria pritet ti ekzekutoj pagat për keto kategori të punëtoreve

Ministria e Financave njofton te gjithe punetoret e sektorit publik se jane ekzekutuar pagat e muajit Janar 2023   Ministria e Financave njofton te gjithe punetoret...

Vidhet një traktor në Podujevë

Një person është ankuar se persona të panjohur ia kanë vjedhur traktorin në fshatin Sfeqël të Podujevës, të dielën rreth orës 14. “Ankuesi mashkull kosovar...

Komuna e Prishtines rritë qmimet e biletave per trafikut urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), ka njoftuar se...

Rusët tentojnë ta hakojnë NATO-n

Grupi Analizës së Kërcënimeve të Google, ka njoftuar se hakerët rusë kanë bërë përpjekje për të depërtuar në rrjetet e NATO-s dhe ministrive të...

Çka janë NFT? – trendi i ri teknologjik ku po investohen milionat

NFT janë trendi më i ri teknologjik ku po investohen milionat. Por çka në të vërtetë janë NFT dhe sa janë duke u zhvilluar në...

Këto janë veçoritë që mund të ketë linja e iPhone 14

Çdo lajm në lidhje me linjën e ardhshme të Apple 14 është një lajm i madh për fansat e Apple. Derisa kompania zbuloi pajisjet...

TikTok lanson një platformë të re

TikTok ka lansuar platformën e vet të promovimit dhe shpërndarjes së muzikës, të quajtur SoundOn. Kompania thekson se platforma ka për qëllim që të...

Si mund të duket një sulm kibernetik rus në SHBA dhe si mund të ndikojë tek ju Teknologji

Ekspertët thonë se një rritje në ransomware të lidhur me Rusinë është një mundësi në mes të pushtimit të Ukrainës. Ndërsa Presidenti Biden intensifikon...

Sa janë të sigurta të dhënat personale në Kosovë?

Përpunimi i të dhënave përmes sistemit të vëzhgimit me kamerë në sektorin publik, privat dhe atë të marketingut ose dërgimi i mesazheve promovuese në...

Telefonat që do dalin jashtë funksionit në 2022

Mijëra qytetarë do të duhet t’i thonë lamtumirë modelit të tyre të preferuar të celularit, pasi ardhja e vitit të ri shënon fundin e...

Instagram zbulon funksione të reja, bëhet më i sigurt për adoleshentët

Instagram ka aktivizuar disa funksione të reja eksperimentale, të cilat janë krijuar për ta bërë aplikacionin një vend më të sigurt për adoleshentët. Së pari,...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE