HomeUncategorized

Uncategorized

Falja e tatimit në pronë – Kushtetuesja merr vendim në favor të Qeverisë

Gjykata Kushtetuese ka bërë të ditur se ka marrë vendim të ri sa i përket çështjes së faljes së tatimit në pronë. Sipas këtij vendimi,...

Ministria e Financave iu drejtohet komunave pas vendimit të Kushtetueses për faljen e tatimit në pronë

Ministria e Financave iu është drejtuar komunave pasi Gjykata Kushtetuese mori vendim në favor të Qeverisë, sa i përket çështjes së faljes së tatimit...

Njoftim nga Ministria e Tregtise per keto kategori te bizneseve

Ministrja Rozeta Hajdari nënshkroi sot vendimin për caktimin e çmimit dhe masave tjera mbrojtëse të produkteve të naftës. Ky vendim ka për qëllim parandalimin e...

Lajm i mirë për lehona dhe shtesa për fëmijë deri në 16 vjeç

Në prezantimin e projektbuxhetit, Kurti shtoi se kanë paraparë ndarjen e mbi 90 milionë euro për nënat lehona dhe fëmijët nën 16-vjeç per vitin...

Shteti do të ekzekuton këto pagesa me datën 30.11.2023

Zyrtare: Shteti do te ekzekuton pagat e sektorit publik Shteti do te ekzekuton pagat e sektorit publik me daten 30.11.2023 Ministria e Financave njofton se do...

Lajmi i fundit me rendesi per faljen e 100 euro nga Ministria e Financave per tatim ne prone

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi ka folur rreth projektligjit për ndryshimin e Ligjit për Tatimin në Pronë, që do të...

Lajm i mire: Komuna e Prishtines ndane nga 70 euro per femije. Ky eshte kriteri

Nga shtatori i këtij viti pritet të filloj subvencionimi i familjeve në vlerë prej 70 euro për regjistrim të fëmijëve në institucione parashkollore private. Këtë...

Ekzekutohen nga 2500 euro per keto kategori te familjeve

Janë ekzekutuar 2500€ për ekonomitë familjare të dëmtuara nga vërshimet e fundit në Mitrovicë. Lajmin e ka bërë të ditur drejtoresha e Drejtorisë për Financa...

Kalendari i pagesave: këto janë datat e pagesave për sëcilen kategori për muajin Korrik 2023

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Horoskopi sot, zbuloni surprizat e yjeve për secilën shenjë

DASHI Rrezikoni të sulmoheni nga një melankoli e pazakontë, që do t’ju bëjë pesimistë. Mos harroni se çdo gjë kërkon kohën e saj për t’u...

5 ligjet teorike më të famshme në botë!

5 ligjet teorike më të famshme në botë! 1. LIGJI I MURPHY-t Sipas ligjit të Murphy-t, sa më shumë të keni frikë se diçka do të...

E konfirmon Ministri i Financave. Këto familje do subvencionohen në Janar për muajin Dhjetor

Për ata që kanë kursyer energjinë, Ministria e Financave ka përllogaritur dhe procesuar edhe për muajin nëntor, dhe kjo tash mund të shihet në...

Brezat e rinj janë gati ta lënë punën nëse shefat i trajtojnë keq apo nuk ndihen të lumtur

Të kesh një punë është pashmangshmëria groteske e jetës bashkëkohore në një shoqëri kapitaliste. Ne punojmë për të ngrënë, për të paguar qiranë dhe...

ATK me njoftim për biznese rreth procedurave të pageses së tatimit të dyfishtë

Procedurat e Marrëveshjes së Ndërsjellët (MAP) Neni 25 i Marrëveshjeve për eliminimin e Tatimit të Dyfishtë mbi të ardhura dhe parandalimin e evazionit dhe shmangies...

Pronari i ELKOS, Ramiz Kelmendi kërkon që paga minimale të bëhet 700 euro!

Një ndër biznesmenët më të suksesshëm të Kosovës, njëkohësisht ish-deputet i Kuvendit, Ramiz Kelmendi, në një intervistë për Indeksonline ka folur për zhvillimet e...

Këto janë çmimet e derivateve për vikend

Këto janë çmimet e derivateve për vikend  

Matoshi reagon ashpër: Videoja e VV’së u sponsorizua nga idetë e projektuara në Beograd e Nish

Gazetari dhe komentatori politik, Halil Matoshi ka reaguar pasi Lëvizja Vetëvendosje publikoi një video të hënën duke i fajësuar të gjithë politikanët për “shkatërrimin...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow