HomeUncategorized

Uncategorized

Kryeministri prezanton pagat bruto për secilin punëtor sipas ligjit të ri në vlerë financiare

Me sistem të ri të pagave e vlera të reja Barazi dhe ndershmëri për pagat në mes të kategorive, ngushtim të hendekut midis zyrtarëve të...

Si ta llogarisni pagën bruto në neto me koeficientin e ri prej 105 euro?

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e 123-të ka marr vendim që ta caktojë koeficientin e ri të pagave për sektorin publik. Sipas përllogaritjeve ky koeficient...

Prezantohet nesër/ Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë, por asnjëri prej punëtorëve në sektorin publik nuk e di...

Ministri i Financave flet rreth vlerës së koeficientit të pagave

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se çështja e koeficientit për Ligjin e Pagave i cili pritet të hyjë në fuqi në fillim...

Lajm i mirë. Sot qeveria pritet ti ekzekutoj pagat për keto kategori të punëtoreve

Ministria e Financave njofton te gjithe punetoret e sektorit publik se jane ekzekutuar pagat e muajit Janar 2023   Ministria e Financave njofton te gjithe punetoret...

Matoshi reagon ashpër: Videoja e VV’së u sponsorizua nga idetë e projektuara në Beograd e Nish

Gazetari dhe komentatori politik, Halil Matoshi ka reaguar pasi Lëvizja Vetëvendosje publikoi një video të hënën duke i fajësuar të gjithë politikanët për “shkatërrimin...

Studim: E diela është ditë e seksit

E diela sipas një studimi është ditë e eksitimit. Sipas rezultateve në Mbretërinë e Bashkuar, mëngjesi i së dielës ishte më i zakonshmi kur njerëzit...

Dasma shqiptare në fshatin e banuar me boshnjak në Prizren bëhet lajm në “Reuters”

Dasmat shqiptare jo rrallë kanë marrë vëmendjen edhe të gazetave botërore. Një e tillë është bërë temë në agjencinë e lajmeve Reuters, e cila shkroi...

Вima fatѕjеllëѕe që ju ѕjеll para “me thaѕë” në shtëрinë tuaj

Nëse jeni njèrëz që i dòni bimët dhe pèrpíqeni që gjithmonë të mbáni një lule afër vetes, kjo bímë është ndër bímët e duhura. Përveç...

Publikohen pamje / Hajni kapet në kamera duke e vjedhur biçikletën në Prishtinë

Rastet kur personat vjedhin dhe grabisin në vendin tonë nuk janë edhe të rralla e që fatmirësisht këto raste shpesh kapen nga kamerat, siç...

Sa para fiton, lidhet ngushtë me orën në të cilën flini

Nuk jeni njeri mëngjesi? Kemi disa lajme të këqija për ju. Disa studime të kryera nga Amerisleep zbulojnë se njerëzit që zgjohen në mëngjes...

Ky zakon i natës mund të shkatërrojë marrëdhënien tuaj, thotë një studim i ri

Të gjithë ne e kalojmë pjesën më të madhe të kohës me gjysmën tonë më të mirë. Ne ndajmë me të sekretet tona, shqetësimet tona,...

Shpiket teknologjia që e mban qumështin të freskët për 60 ditë

Një kompani australiane e teknologjisë ushqimore me bazë në Coolum ka zhvilluar një teknologji të përpunimit të qumështit i cili e mban atë të...

Si të largoni erën e keqe të këmbëve

Sidomos në momentin kur hyni në dhomë dhe të gjithë të pranishmit mbajnë hundët me dorë. Këmbët marrin erë për shkak të baktereve të...

17 profesionet më të paguara, sa paguhen dhe si arrihen

Nëse nuk po kërkoni punë, ruajeni këtë shkrim dhe tregojani fëmijëve tuaj në mënyrë që ata të shohin nëse e gjejnë veten në një...

Njoftim nga KEDS. këto dy ditë do të ndërprehet rryma në këto vënde

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër dhe pasnesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe...

Dëmi që po ju shkakton çdo ditë kafja e mëngjesit

Nuk ka asnjë dyshim që të gjithë e duam buzëqeshjen e bukur dhe rrëzëllitëse, sepse e zbukuron të gjithë pamjen tonë. Nuk ka rëndësi...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE