Të gjithë deputetët çohen në këmbë dhe duartrokasin, kjo është arsyeja

-

Kryeparlamentari Glauk Konjufca në seancën e sotme të Kuvendit përshëndeti disa gra me kancer të gjirit të cilat janë prezente në institucionin më të lartë ligjvënës të vendit.

Kur Konjufca tha se në sallën e Kuvendit janë edhe këto gra të guximshme, të gjithë u çuan në këmbë dhe duartrokitën, raporton Gazeta Express.

“Muaji tetor përndryshe është edhe muaji i ndërgjegjësimit në luftën kundër kancerit të gjirit. Këtu i kemi gratë e guximshme të Kosovës të cilat janë duke u trajtuar prej kancerit të gjirit”, tha Konjufca.

Në Kuvend janë edhe përfaqësueset e shoqatës së pacientëve të kancerit të gjirit.

“Ju dëshirojmë mirëseardhje në Kuvend dhe urojmë që ta kalojmë këtë luftë të rëndësishme së bashku. Ju dëshirojmë shërim të shpejtë, e po ashtu jetë të gjatë”, iu tha Konjufca atyre.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE