17 vjeqari nga Drenasi që po bën bujë në Superligen e Kosovës

-

KF Feronikeli po kalon nëpër kohë të vështira financiare, duke bërë që lojtarët elitar të transferohen në klube me stabilitet financiar. Por kjo vetëm se i ka mundësuar talentëve nga Drenasi që të kontribuojnë për klubin e qytetit.

Paraqitje fenomenale në këto ndeshje, ndonëse pa fitore, ka bërë mbrojtësi 17-vjeçar, Ard Kastrati. Kastrati ka dëshmuar kapacitetet e tij, dhe aspiron të deportojë në Evropë, gjë kjo që duket lehtë e arritshme përkrahë klasit të të riut nga Drenasi.

Në 7 ndeshjet e tij me të KF Feronikelin, ishte lojtari me më së shumti spastrime nga zona, dhe më së shumti duele në ajër të fituara.

 

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE