77-vjeçarja martohet me veten, ka një arsye të veçantë

-

Në një botë ku dashuria merr shumë forma dhe shprehje, ka nga ata që zgjedhin të vlerësojnë veten në mënyra unike dhe frymëzuese.

Një histori e tillë u bë kryefjalë e ditëve të fundit, kur një grua 77-vjeçare vendosi të martohej me veten, e veshur me fustanin e nusërisë që kishte ëndërruar gjithmonë.

Dottie Fideli, një grua 77-vjeçare nga një qytet i vogël në SHBA, nisi një rrugëtim për të festuar dashurinë dhe përkushtimin e saj ndaj vetes. Pas vitesh rritjeje personale dhe reflektimi, ajo vendosi se ishte gati të bënte një hap simbolik drejt vetëpranimit dhe dashurisë për veten.

E rrethuar nga miqtë dhe familjarët që e mbështetën me gjithë zemër vendimin e saj, ajo shkëmbeu betimet me veten në një ceremoni të përzemërt të mbushur me të qeshura dhe lot gëzimi. burimi Kosovarja

Ajo thekson se vendimi i saj për t’u martuar me veten nuk u mor nga vetmia apo dëshpërimi. Përkundrazi, ishte një zgjedhje e vetëdijshme për të nderuar dhe festuar vlerën dhe pavarësinë e saj. 77-vjeçarja e pa atë një mundësi për të ripërcaktuar pritshmëritë sociale dhe për të provuar se njeriu mund të gjejë përmbushje dhe gëzim pa qenë i varur nga të tjerët.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit