Aktori Spahiu: Duam paret tona, tërheqja e 20-30% e Trustit mbetet zgjidhja e vetme

-

Aktori i njohur kosovar, Fatmir Spahiu, po vazhdon të shkruaj për tërheqjen e një pjese të Trustit, në kohën kur çmimet kanë pësuar rritje në vend.

Ai ka thënë se në kohën kur çmimet kanë “kcy”, zgjidhja e vetme mbetet tërheqja e 20-30% të Trustit. Teksa thekson se ato janë paratë e qytetarëve.

Reagimi i tij i plotë:

Dmth, ne rethana normale me i lyp pare tua te penzionit, pra te pleqeriese, me i shpenzu per rryme e per djath, eshte budallaki. Deri ketu jemi ne rregull dhe qeveria se bashku me LDK e ka mire ne kete pike.

Poooor kur ti nuk ki alternative, ski rritje rrogash, ski ndonje fond me te cilin e ndihmon qytetarin e thjesht, atehere terheqja e 20/30% te Trustit, mbetet zgjidhja e vetme. Pra fukarallaku dergon ne kaos, ne padegjushmeri qytetare, e kaosi shumezohet me zero, e zeroja nuk i duhet Kosoves.

Cmimet kane kcyyy gjithandej. Eshte vullnet popullor per me i mare pare tona. Pra tonat.

Plus kriza ne Ukraine e Rusi.

Shkojme se bashku;

Duam pareeee tona, duam pare tonaaaa, duaaaam pare toooonaaaaa…

Ma fort edhe nje here…

Duam pareeee tona, duam pare tonaaaa, duaaaam pare toooonaaaaa… Duam pareeee tona, duam pare tonaaaa, duaaaam pare toooonaaaaa…

Tash ju ftoj te gjithve te shperndahemi te qete dhe pa brohoritje.

Naten.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit