Aktorja gjendet e vdekur në banesën e saj në Prishtinë

-

Një grua është gjetur pa shenja jete në banesën e saj në Prishtinë.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, duke njoftuar se trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Bëhet fjalë për aktoren e humorit, Drita Duraku.

Lajmin për vdekjen e Durakut e ka bërë të ditur mikja dhe kolegia e saj, Naime Beqiraj.

“Me nga një gotë vetë m’kujtoni, na thojshe me lotë n’sy, sa herë dëgjojshe që dikush e k’puti këtë jetë Sot po t’përcjellim nga kjo botë Drita Duraku, mikja e mirë, aktore e humorit, njeri i dashtun me zemrën e mbushun atdhe”, shkroi sot Beqiraj në rrjetet sociale.

Ajo njihet më së shumti për rolin e “Nuses së Gostivarit” në njërin nga skeçet.

Vdes aktorja Drita Duraku e njohur si “Nusja e Gostivarit” - GazetaBlic

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit