Arabia e shpall festë kombëtare ditën e mërkurë, pas fitores ndaj Argjentinës

-

Të mërkurën do të jetë një festë kombëtare në Arabinë Saudite, pasi shkaktoi një nga tronditjet më të mëdha në historinë e Kupës së Botës, pasditen e së martës.

Tifozët në mbarë botën nuk mund ta besonin atë që po ndodhte në lojën e parë të ditës në Kupën e Botës, pasi Argjentina u mund në ndeshjen e saj të parë në grup.

Nuk kishte dyshime se Arabia Saudite e meritonte fitoren e saj, me dy gola të shkëlqyer në pjesën e dytë, duke përfshirë atë të Salem Aldawsarit, transmeton Klankosova.tv.

Mbreti i Arabisë Saudite Salman ka shpallur një festë publike në vendin e Lindjes së Mesme për të festuar fitoren historike ndaj dy herë kampionëve të botës.

Pushimi vlen për të gjithë ata në sektorin publik dhe privat, si dhe studentët në vend.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit