Arrestohet mësuesi i matematikës, puthi nxënësen e tij në klasë

-

Një mësues matematike i shkollës së mesme në Florida, u arrestua të mërkurën mes një hetimi për sjelljen e tij me një nxënëse.

Hetimi për 29 vjeçarin filloi më 11 janar, kur u raportua se ai puthi viktimën 15 vjeçare në buzë sa ishin në klasë, raporton WKMG.

“Prindërit e vajzës u thanë oficerëve se ishin të shqetësuar,pasi nëna e saj se e kishte parë Aguirre me krahun e tij rreth vajzës së saj në një park”,tha zyra e sherifit në një njoftim për shtyp.

Carlos Aguirre Rendon përballet me akuza për sjellje të turpshme ose të pasjellshme dhe për manipulim të dëshmitarëve.

Viktima tha se Rendon shpesh frekuentonte parkun në Deltona me fëmijët e tij, pavarësisht se jetonte në Longëood, dhe i kishte përmendur asaj se mund ta takonte atje, sipas deklaratës.

Videoja tregon se ata u takuan në park, gjatë së cilës Rendon do t’i linte dy fëmijët e tij të vegjël në sediljet e makinës së automjetit të tij ndërsa fliste me viktimën. Atje, ai shikonte përmes telefonit të saj dhe ‘e pyeste nëse (ajo) po fliste me djemtë’.

Sipas hetuesve, Rendon po i afrohej gjithashtu dëshmitarëve të mundshëm të martën në të njëjtin park Deltona, duke pyetur për vajzën dhe duke i thënë të paktën një dëshmitari që të mos fliste me policinë.

Viktima mohoi çdo kontakt seksual midis saj dhe Rendonit përpara incidentit më 7 janar, gjatë të cilit Rendon u kërkoi dy studentëve të tjerë të largoheshin, “u ngrit në këmbë, mbështillte krahët rreth (viktimës) ndërsa ajo ishte përballë tij, tërhoqi maskën dhe e puthi në buzë,” pavarësisht se ajo u përpoq të tërhiqej.

Kur administrata e shkollës u njoftua për akuzat kundër Rendonit, viktima u transferua nga klasa e tij dhe Rendon u këshillua të mos kthehej në shkollë në pritje të një hetimi në vazhdim.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit