Baby G si asnjëherë më parë, befason me këtë gjë (VIDEO)

Pas një mungese të shkurtër në industrinë muzikore, këngëtarja dhe njëherësh reperja Baby G ka publikuar këngën e saj më të re.Projekti i saj i fundit ka qenë komplet i zhanrit hip-hip, të cilin artistja e ka sjellë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Këngtarja e njohur shqipëtare kishte kohë pa publikuar ndonjë këngë të re.E kësaj radhe ajo ka zgjedhur një tjetër zhanër, atë të repit. Edhe vetë kënga titullohet “Rap song”.

Për realizimin e kësaj këngë janë përkujdesur Mistralboy dhe Sebastien Drwila, ndersa për maskimin dhe masterizimin është kujdesur Marcolino.