HomeFeatured

Featured

Lajm i mire. Ekzekutohen pagat e keti sektorit

Ekzekutohen pagat e sektorit publik pra me daten 29 shkurt vetem se ata i kan pasur ne llogarit e tyre. Ekzekutohen Pagat e sektorit Publik...

Lajm i mire per keto kategori te punetoreve. Miratohet shperndarja e mjeteve financiare

Bordi i Drejtorëve të Agjencisë Kosovare të Privatizimit ka miratuar Raportin e Shqyrtimit të Ankesave dhe shpërndarjen e mjeteve ndaj listave të 20% për...

Hapet xhamia më e madhe në botë, pas Mekës dhe Medinës

Dy javë përpara nisjes së muajit të shenjtë të Ramazanit, Algjeria ka hapur xhaminë e tretë më të madhe në botë. Gjatë një falje...

Ekzekutohen shtesat per femijë dhe lehona per muajin Shkurt 2024

Pas të gjitha përgatitjeve teknike nga stafi i MFPT, sot kemi arritur të ekzekutojmë shtesat e njëhershme për kategorite si në vijim: Shtesat per femije...

Pagesat nga Superpuna. Kjo eshte data se kur pritet te ekzekutohen

Pagesat nga Superpuna. Kjo eshte data se kur pritet te ekzekutohen Me datë 26 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat për masat aktive të...

Pagesat per lehona dhe shtesat per femije, ja kur pritet te ekzekutohen

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Sipas kalendarit te pagesave, me 24,26 dhe 29 pritet te behen pagesat per keto kategori

Me datë 20 të çdo muaji do të ekzekutohen pensionet e veteranëve dhe pensionet tjera që kanë nevojë për procesin e verifikimit me ATK...

Pagesat nga Superpuna. Kjo eshte data se kur pritet te ekzekutohen

Pagesat nga Superpuna. Kjo eshte data se kur pritet te ekzekutohen Me datë 24 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat për masat aktive të...

Njoftim nga Ministria e Financave

Në njoftimin e Ministrisë së Financave thuhet se investimi në Obligacione është investim i sigurt, i garantuar me Ligjin për Borxhin Shtetëror dhe Garancitë...

Malsorja dhe Shontani më në fund u bashkuan(Video)

Festa e Pavarësisë së Kosovës bëri bashkë Malsoren dhe Shontanin. Ata mbrëmë u takuan në një mbrëmje të organizuar në Zvicër. Malsorja e priti Shontanin me...

“Një grup burrash më kapën, më çuan në pyll”- ish-banorja e Big Brother VIP Albania trondit me rrëfimin

Meri Shehu ish-pjesëmarrëse në formatin Big Brother Vip Albania, u tregua e rezervuar sa i përket jetës së saj personale. Meri në Top Channel tregoi...

Sara e Bardhi i japin fund lidhjes me debate të ashpra

Sara dhe Bardhi duket se po përjetojnë një ndarje definitive nga lidhja që krijuan në Big Brother VIP Albania 3. Pas prime të mbrëmshëm, në...

Ketu duhet ti deklaroni punetoret e rinjë 1 dite para fillimit të punes

Njoftohen bizneset dhe perfaqesuesit e bizneseve se Administrata Tatimore e Kosoves ka lansuar projektin me te ri per regjistrimin dhe deklarimin e punetoreve te...

E konfirmon Ministri Murati: se me daten 15 jane ekzekutuar pagesat per keto kategori

Ministri i Financave Hekuran Murati, ka bërë të ditur se nesër do të dalin mjetet financiare për pensionistët serbë të cilët banojnë në territorin...

Fero kërkoi të mos festohej, por Arbenita befasoi me fotografinë për Shën Valentin

Modelja e njohur, Arbenita Ismajli vitin që lam pas i dha fund martesës me ish-reperin Fero. Pas ndarjes së çiftit, nuk është bërë e ditur...

Kështu duket nga lart kantieri i ndërtimit të Xhamisë Qendrore në Prishtinë

Bashkësia Islame e Kosovës ka publikuar disa pamje nga lart nga kantieri i ndërtimit të Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Kostoja e këtij projekti sillet rreth...

E dhimbshme: Vdes Beqir Krasniqi, njëri nga 13 të mbijetuarit e 1999

Ka vdekur Beqir D. Krasniqit nga Pastaseli i Rahovecit, njëri nga 13 të mbijetuarit e pushkatimit në masakrën që kryen forcat serbe në këtë...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow