HomeFeatured

Featured

Hapet aplikimi për subvencionim të rritjes së pagave të punëtoreve. (Apliko ketu)

Bizneset t‘i rrisin pagat e punëtorëve Hekuran Murati ne facebook: Çmimet janë rritur, por bashkë me çmimet, shumica e bizneseve kanë rritur edhe fitimet. Andaj...

Pagat e mësimdhënëse sipas Ligjit të ri të Pagave

Sipas ligjit të ri për pagat në sektorin publik, të propozuar nga Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti janë publikuar edhe pagat për mësimdhënësit...

SuperLajm: Miratohet ne komision Projektligji për pagat e sektorit publik në Kosovë

Me gjithë kritikat e deputetëve të opozitës, Komisioni për Administratë Publike, në mbledhjen e mbajtur të premten, ka miratuar Projektligjin për paga. Sipas ministrit...

Kur Granit Xhaka kishte rrëfyer për The Guardian: Ma kanë rrahur babain në burgjet serbe, vuajtjet janë thellë te unë

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

E dhimbshme: Ky është personi që humbi jetën sot në aksident në Prishtinë, lë pas gruan dhe 3 vajza të vogla

E shtuna ishte ditë tragjike për familjen Qovanaj nga Prizeni pasi në një aksident trafiku u përfshi djali i tyre i cili humbi jetën...

Tragjike: Ndërron jetë futbollisti i Trepçës ’89 në fushën e lojës nga arresti kardiak

Tragjike: Ndërron jetë futbollisti i Trepçës ’89 në fushën e lojës nga arresti kardiak Një futbollist i Trepçës ’89 i kategorisë së Juniorëve mësohet se...

Lajm i mire nga Ministri i Financave. Fito dyfish nga kjo skemë

Kush kursen energjinë elektrike, fiton dyfish! Kam kënaqësinë t’ju njoftoj se tashmë është procesuar dhe reflektuar në llogaritë e konsumatorëve pagesa e subvencionit për faturën...

Nuk ia ka frikën serbëve, tifozja futet në mes tyre duke bërë shqiponjën

Një video interesante po qarkullon në rrjetet sociale ku shihet një vajzë duke provokuar tifozët e Serbisë. Nuk ia ka frikën serbëve, tifozja futet në...

“Ata thirrën sigurimin”, flet tifozja që nervozoi serbët duke e bërë shqiponjën para syve të tyre

Ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës në Botërorin e Katarit solli emocione të forta mbrëmjen e djeshme për tifozërinë shqiptare. Pas golit të parë të Zvicrës...

Para se t’i jepte fund jetës, Sokol Halili ka lënë një letër – mësohet rrëfimi i tij

Televizioni T7 ka arritur që të sigurojë letrën që Sokol Halili ua kishte dorëzuar familjarëve të tij në momentin kur ishte kthyer në shtëpi,...

Shokuese: letra e Sokol Halilit  – “Lema fëmijën të paguajë sa dush pare, unë i kam thënë jo”

Janë publikuar fjalët e fundit të Sokol Halilit, vrasësit të Hamide Magashit, i cili pasditen e së premtes vrau veten, brenda shtëpisë së tij. Sokol...

Lajm i mire: Miratohet ne komision Projektligji për pagat e sektorit publik

Me gjithë kritikat e deputetëve të opozitës, Komisioni për Administratë Publike, në mbledhjen e mbajtur të premten, ka miratuar Projektligjin për paga. Sipas ministrit të...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmije të lindur nga viti 2009

Hapet aplikimi për shtesat për fëmije të lindur nga viti 2009 Ministria e Financave, Punës dhe Transfeteve njofton: qytetarët se është hapur aplikimi edhe për fëmijët...

KEDS tregon vëndet dhe orarin e ndërprerjes së rrymës për ditën e Premte dhe të Shtunen

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se sot dhe neser do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe...

Më në fund, paralajmërohet rënie e çmimit të bukës në Kosovë

Nga 0.50 euro deri në 0.60 euro sillet çmimi i bukës në Kosovës, varësisht nga furra ose qyteti. Por ky çmim aktual i bukës mund...

Hapet aplikimi për Shtesa për Fëmijë dhe Lehona. (Apliko ketu)

Aplikimi për Shtesa për Fëmijë e Lehona do të jetë i hapur nga data 1 – 10, ashtu që pagesat çdo muaj të ekzekutohen...

Këto vende do i mbuloj terri serish: Mungesë e energjisë elektrike në shumë vende të Kosovës

Të gjitha vende ku sot (e Premte) dhe nesër (e Shtunë) do të ketë ndërprerje të rrymës Ky është orari sipas rajoneve të Kosovës: Punime të...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE