Sunday, January 17, 2021

Albin Kurti injoron Mustafë Bajramin, nuk e fut në listën për deputetë

0
Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë, të cilën e ka dorëzuar për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, por...

Djali i Ukshin Hotit lihet sërish jashtë listës së PDK’së të kandidatëve për deputetë

0
I biri i Ukshin Hotit, Andini, sikurse në zgjedhjet e kaluara, është lënë jashtë listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës. Të...

Edhe Adriana Matoshi kandidate e Vetëvendosjes për deputete

0
Aktorja kosovarë, Ardiana Matoshi ka vendosur të sfidojë vetën në politikë. LVV-ja ka publikuar listën e kandidatëve për zgjedhjet parlamentare. Në listë është edhe emri i...

Faton Abdullahu e Ardian Kastrati kandidatë për deputetë

0
Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar listën e plotë të 110 kandidatëve të saj për deputetë. Në të shihet se garës për deputetë do t’i...

Peci para Fitore Pacollit në listën e Vetëvendosjes

0
Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë, ndërsa në këtë listë janë edhe kandidatët e Vjosa Osmanit, aty vërehet edhe emri i Faton...

Verifikimi vështirëson votimin nga diaspora

0
Hilmi Gashi nga komuna e Prizrenit jeton që 32 vjet në Zvicër. Ndonëse pjesën më të madhe të jetës e ka kaluar jashtë vendlindjes,...

Këta janë tre kandidatë për deputetë nga Alternitva e Mimozës në listën e VV’së

0
Lëvizja Vetëvendosje prezantoi listën prej 110 kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në listën me VV garon edhe Alternativa e Mimoza Kusari-Lilës që...

​Sa kandidatë ka Vjosa në listën e VV’së?

0
Vjosa Osmani do jetë numër dy në listën e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit. Mirëpo, nga iniciativa e Osmanit...

Ish-kryeprokurori Sylë Hoxha garon për deputet të LDK’së

0
Ish-kryeprokurori i Prizrenit dhe prokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Sylë Hoxha, është kandidat i LDK’së për deputet. Hoxha është renditur i 100...

Hoti: LDK ka listën me kandidatët më të mirë, e gatshme të përballet me...

0
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka takuar strukturat e degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Deçan. Kandidati për Kryeministër, Avdullah...

Stay connected

75,340FansLike
- Advertisement -

Latest article

Martesa e ka zbukuruar shumë Aida Doçin, kështu po duket sot

0
Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit. Tani Aida realizon projekte të shumta...

Patrisi përlot me fjalëtqë shkruan për nënën e ndjerë

0
Patrisi prek me fjalët që shkruan për nënën e ndjerë. Patris dhe Roberti kanë humbur nënën 7 ditë më parë. Këtë mërzi që kanë për nënën...

A e konifrmoi Mozzik ribashkimin me Loreadnën përmes këtij postimi?

0
Me këtë publikim, Mozziku konfirmon ribashkimin me Loredanën? Reperi Mozzik dhe Loredana Zefi kanë vazhduar të komentohen shumë edhe pasi e konfirmuan ndarjen. Dyshja kohën e...