Sunday, January 17, 2021

Katër anëtarë të familjes i ka të rënduar rëndë, gruaja nga Ferizaj tregon si...

0
Si i shpëtoi shpërthimit në Ferizaj, flet gruaja që ishte në vend të ngjarjes dhe ka të lënduar rëndë katër familjarë. Nga shpërthimi që dje...

Reagon PSD: Gjithçka na ndan me Kurtin, por statusin e qytetarit duhet mbrojtur

0
Partia Socialdemokrate e Kosovës, ka reaguar në lidhje me Aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese. Kjo parti thotë se Gjykata Kushtetuese nuk ka punë me zgjedhjet dhe...

“Vjosa Osmani na dëmton vetëm me 1 për qind të elektoratit”

0
Florian Dushi nga LDK-ja, ka thënë se partia e tij po garon për vend të parë duke shtuar se në zgjedhjet e fundit pak...

SHSKUK sqaron “largimin” e dy të lënduarve në shpërthimin e Ferizajt nga lista për...

0
Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës (SHSKUK), përmes një shkrimi ka thënë se dy personat e djegur nga shpërthimi i një bombole të...

Osmani ka punësuar në zyrën e saj tre persona që aderuan në listën “Guxo”

0
Fushatën veçse e ka nisur. Pos takimeve të përditshme me qytetarë, U.D. se presidentit, Vjosa Osmani në dhjetor të 2020-tës priti në Presidencë disa...

Subjektet politike që nuk kanë shlyer borxhin ndaj PZAP-it, nuk do të certifikohen nga...

0
Shumica e subjekteve politike që kanë pasur borxhe të shqiptuara nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) i kanë paguar ato, përveç koalicionit...

6 të vdekur dhe 206 raste të reja me koronavirus në Kosovë

0
Janë konfirmuar 206 raste të reja me koronavirus në Kosovë. ISHPK njofton se nga 1.281 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të...

Vet në Vetëvendosje e vëllain në PDK, partia i ndan e familja i bashkon

0
Partia i ndan e familja i bashkon — Vet në VV e vëllain në PDK. Janë disa raste në Kosovë kur kundërshtarët politikë janë vëllezër...

Ish-anëtarja e VV-së ia kujton Vjosa Osmanit kohën kur e quante Kurtin “Chavez”

0
Aida Dëguti ia kujton Vjosa Osmanit kohën kur e quante Kurtin “Chavez”. Ish-anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti, e cila kishte braktisur këtë parti pas...

Hoti shkon në Reçak: Drejtësia nganjëherë vonon, por do të vendoset

0
Hoti në Reçak: Drejtësia nganjëherë vonon, por do të vendoset. Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti në 22 vjetorin e masakrës në Reçak nga forcat serbe...

Stay connected

75,340FansLike
- Advertisement -

Latest article

Martesa e ka zbukuruar shumë Aida Doçin, kështu po duket sot

0
Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit. Tani Aida realizon projekte të shumta...

Patrisi përlot me fjalëtqë shkruan për nënën e ndjerë

0
Patrisi prek me fjalët që shkruan për nënën e ndjerë. Patris dhe Roberti kanë humbur nënën 7 ditë më parë. Këtë mërzi që kanë për nënën...

A e konifrmoi Mozzik ribashkimin me Loreadnën përmes këtij postimi?

0
Me këtë publikim, Mozziku konfirmon ribashkimin me Loredanën? Reperi Mozzik dhe Loredana Zefi kanë vazhduar të komentohen shumë edhe pasi e konfirmuan ndarjen. Dyshja kohën e...