Sunday, January 17, 2021

Lajm i mirë – këtë javë rifillojnë pagesat për pako emërgjente!

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se të gjitha pagesat nga pakoja emergjente do të ekzekutohen javën e ardhshme. Kurti përmes një konference per...

Abrashi: LDK +4, s’kemi kohë për tallje dhe eksperimente

0
Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi është optimist se partia e tij do të dalë fituese në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan...

Ky shqiptar ishte një ndër organizatorët e protestës së djeshme në SHBA

0
SHBA u përfshi nga një protestë e fuqishme ditën e kaluar pasi që mbështetësit e Donald Trump nuk e pranuan certifikimin e Joe Biden...

Ia huq Sali Berisha: E akuzon Edi Ramën për asfaltin që u bë copë-copë...

0
Sali Berisha ka bërë një gabim jo të vogël, pasi që e ka akuzuar kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, për asfaltin e dëmtuar nga...

Aksident trafiku në Gjakovë, policia jep detaje

0
Ka ndodhur një aksident trafiku në Gjakovë. Një aksident trafiku ka ndodhur mesditën e sotme në Gjakovë. Një veturë në lëvizje ka goditur një dërrasë, ndërkaq...

Shtrohet në pranverë prishet në dimër, këto janë rrugët e Kosovës

0
Shtrohet në pranverë prishet në dimër. Nga reshjet e shiut, për shkak të cilësisë së dobët, janë dëmtuar shumë rrugë në Kosovë Kureshtja i solli në...

Një javë nga shpërthimi në Ferizaj, kjo është gjendja e gjashtë të lënduarve

0
Një javë pas djegieve të rënda, kjo është gjendja e gjashtë të lënduarve nga shpërthimi në Ferizaj. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur për...

William Walker mungon për herë të parë në përkujtimin e Masakrës së Reçakut, e...

0
Walker për herë të parë mungon në përkujtimin e Masakrës së Reçakut, Hoxhaj e telefonon. Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka...

Pensionet dyfishohen, Hoti tregon se cilët qytetarë do të përfitojnë nga programi për Rimëkëmbje

0
Dyfishohen pensionet, Hoti tregon se cilët qytetarë do të përfitojnë nga programi për Rimëkëmbje. Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar për Programin...

Mesazhi i koduar i Arben Gashit: E mbrojtëm shtetin, po e shihni pse

0
Arben Gashi me mesazh të koduar pas shpërndarjes së Kuvendit. Pasi Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani ka marrë vendim që më 14 shkurt...

Stay connected

75,340FansLike
- Advertisement -

Latest article

Martesa e ka zbukuruar shumë Aida Doçin, kështu po duket sot

0
Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit. Tani Aida realizon projekte të shumta...

Patrisi përlot me fjalëtqë shkruan për nënën e ndjerë

0
Patrisi prek me fjalët që shkruan për nënën e ndjerë. Patris dhe Roberti kanë humbur nënën 7 ditë më parë. Këtë mërzi që kanë për nënën...

A e konifrmoi Mozzik ribashkimin me Loreadnën përmes këtij postimi?

0
Me këtë publikim, Mozziku konfirmon ribashkimin me Loredanën? Reperi Mozzik dhe Loredana Zefi kanë vazhduar të komentohen shumë edhe pasi e konfirmuan ndarjen. Dyshja kohën e...