Home Lajme z. Arsimi dhe Ekonomi

z. Arsimi dhe Ekonomi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Ministria e Financave tregon kur dalin pagesat prej 170 eurosh për punëtorët

Zbatimi i tërësishëm i Pakos Emergjente Fiskale do të ndodhë vetëm atëherë kur të miratohet projektligji për rishkrimin e buxhetit në Kuvendin e Kosovës....

Ministria e Financave merrë disa vendime të reja, 6pika

Në mbështetje të Rregullores për Fushat dhe Përgjegjësitë Administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive dhe me qëllim të zbatimit të masave të Qeverisë...

Kuptimi domethënës i të gjitha simboleve në FSK(VIDEO)

Ushtrisë së Kosovës, do t’i bashkohen edhe kadet të rinj. Kjo pasi që Ministria e Mbrojtjes ditë më parë, shpalli një konkurs për shtimin...

Labi me një tjetër deklaratë të fortë rreth COVID-19: Mos e merrni vaksinën, sepse...

Këngëtari Labinot Tahiri po vazhdon të këmbëngul për prirjet e tij rreth virusit COVID-19. Teksa ditë më parë së bashku me kolegët dhe pronarët...

Lajmi i fundit: Njoftim i rendësishëm për të gjithë nxënësit dhe studentët

Të hënën do të rifilloj procesi i mësimit për nxënësit e klasave të 9-ta dhe do rihapet çerdhja publike  Drejtoria Komunale e Arsimit bën...

Ministrja Bajrami tregon se kur mund të mbahet testi i maturës!

Ministrja në detyrë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë e Inovacionit, Hykmete Bajrami në një intervistë për Ekonomia Online ka paralajmëruar që testi i maturës do...

Ku do të shkojnë paratë e kursyera nga zvogëlimi i rrogave të Qeverisë Kurti

0
Duke folur për Ligjin për Pagat, nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci tha se ai ligj do të shqyrtohet me shumë kujdes. Ne duhet të presim...

A do të fillojë nesër mësimi? – Ky është lajmërimi i Ministrisë

Nesër fillon gjysmëvjetori i dytë.Në të gjitha shkollat e vendit nesër fillon gjysmëvjetori i dytë i vitit shkollor 2019/2020. Zyrtarë të Ministrisë së Arsimit...

Nëse dështojnë, Kurti i ka opsion zgjedhjet, Thaçi e LDK mandatarin tjetër

Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë deklaruar se në rast të dështimit të arritjes së një koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës, atëherë zgjedhjet e reja...

E çuditshme: Një fakultet në Kosovë shtyn afatin e provimeve shkaku i su*lme*ve të...

0
Fakulteti i Mjekësisë ka bërë një njoftim të çud*itshëm sot në faqen e saj. Ky Fakultet ka njoftuar se shtynë afatin e provimeve të...

Stay connected

76,296FansLike
865FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Ky është realiteti: Një infermiere punon 12 orë dhe kujdeset për deri 22 pacientë...

0
Kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë, Arta Sejdiu, ka ripërsëritur kërkesën për përkujdesje më të madhe për stafin mjekësor. Sejdiu ka shkruar realitetin që ajo...

Testi për coronavirus do të bëhet edhe në laboratorët e Qendrave të Mjekësisë Familjare

0
Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Publik i Shëndetësisë së Kosovës (IKSHPK), ka paraparë decentralizimin e testimeve për coronavirus. Ditëve të fundit në Kosovë numri...

Kelmendi rendit arsyet pse duhet kthyer masat dhe forcuar më shumë masat e jashtëzakonshme

0
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, biznesmeni Ramiz Kelmendi, ka folur pas rasteve të fundit me coronavirus. Përmes një shkrimi në Facebook, Kelmendi ka renditur...