Home Lajme Lajme nga Bota

Lajme nga Bota

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Një burrë i zhveshur u ekspozohet dy vajzave adoleshente

Policia është në kërkim të një burri ’i cili kaloi rastësisht’ pranë dy vajzave adoleshente i veshur vetëm në një maskë, këpucë dhe syze...

Nëse udhëtoni nga Zvicra në Kosovë me aeroplan, ka një rregull pas hapjes së...

0
Ambasada e Kosovës në Bernë ka njoftuar për vendimin e Qeverisë së Kosovës që të bëhet rihapja e Aeroportit, raporton Gazeta Express.Në faqen e...

Ja sa para dërgoi mërgata në fondin e hapur nga Qeveria Kurti

0
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami në seancën e sotme të Kuvendit ka folur për fondet e dërguara nga mërgata në Kosovë si ndihmë për...

Shërbeu pacientët me COVID-19 e zhveshur, ‘ia sheh hajrin’ infermierja ruse ja çka fiton

Infermierja ruse Nadezhda Zhukova do të tërhiqte vëmendjen mediatike, teksa u shërbente e veshur me të brendshme, pacientëve të infektuar me Covid-19.Nisur nga çfarë...

Shteti me mbi 16 milionë banorë që nuk ka regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi

0
Pandemia e koronavirusit prej momentit të shpërthimit në Wuhan të Kinës, u përhap me shpejtësi në shtete të ndryshme të botës dhe preku thuajse...

Turqia i bën thirrje Gjermanisë që të heqë paralajmërimin për udhëtim

0
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, i ka bërë thirrje sot Gjermanisë që të heqë paralajmërimin për udhëtim në Turqi. Duke...

Qindra lakuriqë bien të ngordhur nga qielli

Qindra lakuriqë kanë rënë të ngordhur në Indi duke rënë nga foletë e tyre dhe duke ngordhur pas rënies në tokë. Kafshët kanë kolapsuar në...

Pasi e merr vesh se s’do ta votojë, Trump sulmon Powell

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka akuzuar ashpër ish-sekretarin e Shtetit Colin Powell, vetëm pak kohë pasi ky i fundit tha se do të...

Reagimi i çuditshëm i Melanias kur Trump i kërkon të buzëqesh para kamerave

Sjelljet e Melania Trump ndaj Donald Trump në daljet publike tërheqin thuajse gjithmonë vëmendje. Teksa vizituan ‘Saint John Paul II National Shrine’ Washington DC...

Alert United Kingdom: Coronavirus: Council rejects call to close, news new

0
Mr Perry said the town was "invaded by people" at the weekend who "weren't socially distancing" A petition calling for Blackpool to close to...

Stay connected

76,296FansLike
865FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Deputeti i LDK-së: Ja kush po e bllokon Ligjin për COVID-19

0
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Shëkmb Manaj, ka thënë se masa e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve e vendosur nga Qeveria e Kosovës,...

Hoti i përgjigjet Vuçiqit: Në SHBA ulemi në tavolinë me Serbinë vetëm për këtë...

0
Vetëm njohja reciproke siguron normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, tha kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një intervistë për DW. Kryeministër Hoti, morët detyrën në...

Ish-mjeku i UÇK-së që u përball me Millosheviçin ka një paralajmërim të ‘frikshëm’ për...

0
Liri Loshi, ish mjek i UÇK-së gjatë luftës, dhe njeriu që ishte si dëshmitarë në Hagë, për masakrën në Izbicë, kundër kriminelit Millosheviç, përmes...