Home Lajme Lajme nga Rajoni

Lajme nga Rajoni

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

EKSLUZIVE – Pamje te turpshme ja qka ndodh ne nje lokal

Pamje eksluzive:Çifti i të rinjve lën nam me skena në ambientet e një lokali shumë të njohur në Tiranë Këto gjëra bëhen në in...

“Qeveria do të paguajë një për një të gjithë banorët”, kryeministri Rama jep lajmin...

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se ka filluar shpërndarja e granteve të para për rindërtimin pas dëmeve që na la pas tërmeti...

LDK sot është mbledhur për të diskutuar për Vjosa Osmanin – është kërkuar largimi...

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa ka mbledhur gjatë ditës së sotme kryetarët e degëve të partisë për të diskutuar për nënkryetaren e partisë, njëherit...

Rrëfimi i 27-vjeçares: Tek shtëpia e fëmijës në Shkodër kanë abuzuar se*su*lisht me mua...

Rasti i përdhunimit të 15-vjeçares në qytetin e Tiranës tronditi opinionin e gjerë publik duke sjellë një reagim të shpejtë nga shoqëria dhe instancat...

Vuçiq reagon pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin

0
Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksander Vucic, e ka cilësuar si të mirë vendimin e sotëm të Qeverisë së Kosovës për heqje të masave...

Edi Rama reagon pas zgjedhjes së Avdullah Hotit kryeministër

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar qeverinë e re të Republikës së Kosovës që do të drejtohet nga Avdullah Hoti i LDK’së. Rama ka...

Lajmi i fundit: Tërmet në Shqipëri dhe Lëkundje sizmike

0
Lëkundje sizmike janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Saktësisht, tërmeti me magnitudë 3.2 sipas shkallës Rihter është ndjerë në ora 22:21. Epiqendra ka...

Kryemadhi: Të bëjmë një koalicion qytetar kundër Ramës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka thënë se duhet të bëhet një koalicion qytetar kundër Edi Ramës, kryeministrit të Shqipërisë. “Unë i bëj thirrje...

Rama: Deklaratë më të rëndë se ajo e Haki Abazit nuk ka pasur, ndërsa...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar deklaratën e zëvendëskryeministrit në detyrë të Kosovës, Haki Abazi. “Kur rrëzohet teatri për interes të oligarkëve, u...

Rama tregon kur do të mund të udhëtojnë kosovarët në Shqipëri

0
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama thotë se brenda këtij muaji kosovarët do të mund të udhëtojnë për në Shqipëri. I ftuar në emisionin Pressing, Rama...

Stay connected

76,296FansLike
865FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Flet Albin Kurti pas krizës me pandeminë, kritika të ashpëra për Qeverinë Hoti, ja...

0
Ish kryeministri Albin Kurti ka shkruar në Facebook se Kosova është në një krizë të rrezikshme me pandeminë COVID 19. Ai iu ka shprehur...

Kthehen kufizimet e lëvizjes në disa komuna, këto janë masat e reja kundër COVID-19

0
- Qeveria e Kosovës sonte pritet të miratojë një sërë masa për parandalimin e përhapjes së COVID-19, ndër to edhe kufizimin e lëvizjes për...

A do të jap dorëheqje? Lajmërohet më në fund Armend Zemaj, ka edhe një...

0
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një shkrimi në Facebook, ka folur për situatën në të cilën është duke kaluar Kosova. Zemaj ka bërë...