Blerim Devollin nesër në Parlament do të jap llogari për kontratën...

Blerim Devollin e çojnë me zor në Parlament për të dëshmuar për Z- Mobile.Shefi i Z-Mobile, Blerim Devolli do të jap llogari nesër për...

Pas vendimit të Veselit, Besim Beqaj nesër pritet të jap dorëheqje

Vendimi i fundit i kryetari të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli për të shkarkuar nga pozitat gjithë zyrtarët e partisë me aktakuza ka...

Rrahje mes policëve në veri të Mitrovicës

Uglesha Jarediq dhe Bane Bozhoviq, pjesëtarë të Njësisë për reagim të shpejtë në kuadër të policisë së Kosovës në veri, janë përleshur mes vete...

Këta janë zyrtarët me aktakuza, të liruar nga kryetari i PDK-së,...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka larguar sot nga të gjitha pozitat partiake dhe institucionale të gjithë zyrtarët e PDK-së që...

Veseli liron nga detyra të gjithë zyrtarët e PDK-së me aktakuza

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka larguar sot nga të gjitha pozitat partiake dhe institucionale të gjithë zyrtarët e PDK-së që...

Analisti nga Shqipëria: Nuk jemi vëllezër me Kosovën

Analisti nga Shqipëria ka befasuar duke thënë se “nuk jemi vëllezër me Kosovën”.Sipas analistit Gëzim Sinemati, nga mënyra se si luajnë futboll, ndërmjet Shqipërisë...

Haki Rugova flet për rrahjen në LDK: Ngucemi nga pak, por...

“Ngucemi nga pak, por pajtohemi prapë” – ky është komenti i Haki Rugovës për rrahjen në LDK me karrige.Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Kundërshtohet pagesa për RTK-në

Shoqëria civile në Kosovë kundërshton pagesën për RTK-në.Shoqëria Civile në Kosovë dhe Sindikata ElektroKosova kanë paralajmëruar protestë për të kundërshtuar financimin e RTK-së përmes...

Ja sa dënime shqiptoi policia për 24 orë

Mbi 1 mijë gjoba janë shqiptuar nga Policia e Kosovës në 24 orëshin që lëmë pas. Nga raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës, aksidente...

Rrëfehet piloti zviceran, zbulon detaje interesante pas turbulencës në linjën Prishtinë-Bazel

Pasagjerët e linjes airore, Prishtinë-Bazel kishin parë vdekjen me sy.Aeroplani i linjës së rregullt nga Prishtina në Bazel ishte tronditur nga turbulenca masive. Turbulenca...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ