Home Lajme Lajme nga Vendi

Lajme nga Vendi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Diplomojnë 416 kadetë të rinj në polici

Me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të të policisë së Kosovës, drejtori i përgjithshëm i policisë, Rashit Qala, sot policia është një organizatë...

Dalin rezultatet e Maturës Shtetërore, kalojnë vetëm 60.9 përqind

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), ka publikuar sot rezultatet e provimit të Maturës Shtetërore 2019 (afati i gushtit), sipas të cilave kalueshmëria...

Lajmi i bujshëm: Schumacheri është zgjuar dhe është i vetëdijshëm

Shtrimi i Michael Schumacherit në spitalin Georges Pimpidou në Paris për t’iu nënshtruar një terapie me bazë qelizat staminale ka tërhequr vëmendjen e opinionit...

Krejt çka ndodhi mbrëmë, prej debatit të ashpër deri te përleshja fizike e Molliqajt...

Në përleshje fizike ka përfunduar debate mes dy kandidatëve për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje, Haki Abazi dhe atij nga koalicioni PSD-AAK, Dardan MolliqajGjatë një...

Veç nëse ma këpusin dorën, se dora ime kurrë votë PDK-së nuk do t`i...

Marigona Geci, vajza e ish deputetit të LDK-së Gani Geci, zyrtarisht është kandidate për deputete në kuadër të listës zgjedhore të LDK-së. Ajo në...

PSD-ja pranë ndarjes, brenda saj ka pakënaqësi të mëdha, ja kush do të kthehet...

Partia Social Demokrate, u aktivizua përsëri kur grupi prej 12 deputetëve e braktisën Vetëvendosjen, duke kaluar në partinë e Kaqusha Jasharit.Duke e parë rrezikshmërinë...

Super Ofertë për reklamim gjatë “Fushatës Zgjedhore” në portalin Jeta-Online

Super ofertë për reklamim gjatë “Fushatës Zgjedhore” në Portalin Jeta-Online. Kjo ofertë speciale ka për qëllim që t’ua mundësoj të gjitha subjekteve politike dhe...

Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë e futbollit...

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në Elbasan Arena, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi...

Zeneli: Kur nuk mund të jesh në Angli sonte

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte...

Pagat që nga dhjetori me rritje – të dhëna që tregojnë se kush janë...

Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota...

Stay connected

75,195FansLike
967FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Veseli: Mos ju besoni atyre që thonë se nuk e heqin taksën, do ta...

Kandidati për kryeministër, Kadri Veseli, iu ka kërkuar qytetarëve që të mos iu besojnë kundërkandidatëve kur thonë se do ta heqin taksën. “Nuk janë të...

Presidenti Thaçi pritet nga Lartmadhëria e tij, perandori Naruhito, bisedojnë për paqen në botë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është pritur nga Lartmadhëria e tij, perandori Naruhito i Japonisë. I përcjellë nga zyrtarët e oborrit...

Diplomojnë 416 kadetë të rinj në polici

Me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të të policisë së Kosovës, drejtori i përgjithshëm i policisë, Rashit Qala, sot policia është një organizatë...