Home Lajme Lajme nga Vendi

Lajme nga Vendi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Kjo është lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga AAK-PSD

Ish deputeti Muharrem Nitaj ka publikuar listën e plotë me kandidatët për deputet në zgjedhjet e 6 qershorit, përcjell Bota sot.Përmes një postimi në...

Daçiq përgjigjet në atë nëse është “njeriu i Rusisë”, tregon se çfarë pret nga...

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, është i bindur se Prishtina do të heq taksën për mallrat nga Serbia pas formimit të një qeverie...

Mustafa ‘godet’ zyrtarët qe u lanë jashtë Kryesisë: Po shpenzojnë paratë e vjedhura për...

Isa Mustafa ka folur për të anëtarët që u lanë jashtë Kryesisë së LDK-së.Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar lidhur...

Hahn ua tërheq vërejtjen Kosovës dhe Serbisë: Kosova ta heq taksën, Serbia ta ndalojë...

Komisari për bisedime dhe zgjerim Johanes Han ka kërkuar nga Beogradi dhe Prishtina një përfundim pozitiv nga dialogu që është kyç për perspektivën evropiane...

Edhe një ish deputet i PSD-së tërhiqet nga lista për deputet

Pas Dërgutit as Faton Topalli nuk garon për deputet.Ish-deputeti i PSD-së, Faton Topalli nuk do të jetë kandidat për deputet nga koalicioni AAK-PSD.Këtë e...

Kosova si bombë atomike shemb Çekinë, lider në grup!

Kosova si 'bombë atomike' shemb Çekinë, lider në grup! Kombëtarja e Kosovës shënon fitore të madhe me rezultat 2:1 në përballje me Çekinë, në...

Pasuria e fshehur e katër liderëve: Kadri Veseli 100 milionë, Thaçi 80, Limaj 82,...

Një gazetar nga Kosova e ka komentuar një informacion që mban shenjën si dokument topsekret, i cili bart informacionet për pasuritë e fshehura në...

Vjosa Osmani tregon se çfarë mendon për Albin Kurtin, zbulon edhe koalicionin

Vjosa Osmani që sot është zgjedhur nga LDK për kandidate në postin e kryeministres së vendit, ka thënë sot se ka mendim të mirë...

Kjo është lista me kandidatët e mundshëm për deputetë nga AAK’ja

Subjektet politike në vend sot kanë afatin e fundit që të dorëzojnë listat me kandidatët për deputetë në KQZ.Ramush Haradinaj Daut Haradinaj-Pal Lekaj-Resul Sinani-Shkumbin Demaliaj-Kadaj-Teuta...

Ushtria e Ibrahim Rugovës të gatshëm e më të fortë se kurrë për qeverisje

Tanimë veç se dihet se LDK-ja do të jetë e vetme në listën zgjedhore më 6 tetor, të prirë me kandidaten Vjosa Osmani, që...

Stay connected

75,195FansLike
967FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Veseli: Mos ju besoni atyre që thonë se nuk e heqin taksën, do ta...

Kandidati për kryeministër, Kadri Veseli, iu ka kërkuar qytetarëve që të mos iu besojnë kundërkandidatëve kur thonë se do ta heqin taksën. “Nuk janë të...

Presidenti Thaçi pritet nga Lartmadhëria e tij, perandori Naruhito, bisedojnë për paqen në botë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është pritur nga Lartmadhëria e tij, perandori Naruhito i Japonisë. I përcjellë nga zyrtarët e oborrit...

Diplomojnë 416 kadetë të rinj në polici

Me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të të policisë së Kosovës, drejtori i përgjithshëm i policisë, Rashit Qala, sot policia është një organizatë...