Home Lajme Lajme nga Vendi

Lajme nga Vendi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Krasniqi “zbulon” pozitën: Po mundohen t`iu qesin pluhur syve qytetarëve

Analisti politik, Islam Krasniqi, në një prononcim për “Bota sot”, është shprehur se koalicionet parazgjedhore nuk sjellin shpresë për qytetarët, pasi që janë të...

Kosova demolon Çekinë, merr kreun në Grupin A

Kosova gjunjëzon Çekinë në “Fadil Vokrri”, merr kreun në Grupin A.Kosova ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në “Fadil Vokrri” ndaj kombëtares së...

Dalin rezultatet e Maturës Shtetërore, kalojnë vetëm 60.9 përqind

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), ka publikuar sot rezultatet e provimit të Maturës Shtetërore 2019 (afati i gushtit), sipas të cilave kalueshmëria...

LDK para vendimit të madh: Kush do të jetë kandidat për kryeministër

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës të hënën do të del edhe zyrtarisht me propozimet konkrete për mandatarin e këtij subjekti politik, dhe lidhur...

Haradinaj thotë se s’ka më punë me Gjykatën Speciale

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ka përfunduar punë me Gjykatën Speciale. Ai ka deklaruar se nuk pret që të...

Kujt i takon numri 19 në LDK

Disa parti kanë publikuar listat me kandidatët për deputetë në Kuvendin e Kosovës, në zgjedhjet e 6 qershorit.Nga Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk...

Dëshironi një lëkurë të re e të butë edhe pas të 40-ve? Ja 7...

=Kolagjeni është një proteinë strukturore që bie me kalimin e moshës. Kjo është arsyeja pse lëkura fillon të varet dhe të krijojë vija jo...

AAK demanton Veselin: I more 5 persona, jo 100

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në Vushtrri, ka reaguar pas lajmit se “mbi 100 aktivistë të AAK-së” aderuan në PDK.Dega e...

“Koalicioni i ardhshëm me 80 vota, ndryshe do të ketë zgjedhje pas një viti”

Shumica e partive politike në vend, si dhe koalicionet kanë publikuar kandidatët e tyre për deputet në Kuvendin e Kosovës, gjithashtu, kanë shpallur edhe...

Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë e futbollit...

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në Elbasan Arena, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi...

Stay connected

75,195FansLike
967FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Veseli: Mos ju besoni atyre që thonë se nuk e heqin taksën, do ta...

Kandidati për kryeministër, Kadri Veseli, iu ka kërkuar qytetarëve që të mos iu besojnë kundërkandidatëve kur thonë se do ta heqin taksën. “Nuk janë të...

Presidenti Thaçi pritet nga Lartmadhëria e tij, perandori Naruhito, bisedojnë për paqen në botë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është pritur nga Lartmadhëria e tij, perandori Naruhito i Japonisë. I përcjellë nga zyrtarët e oborrit...

Diplomojnë 416 kadetë të rinj në polici

Me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të të policisë së Kosovës, drejtori i përgjithshëm i policisë, Rashit Qala, sot policia është një organizatë...