Lajme nga Vendi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Vitia kërkon përkrahjen e mjekëve turq për trajnimin e atyre nga Kosova

0
Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia, priti sot në takim Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagrı Sakar.Vitia gjatë këtij takimi ka shprehur falënderimin...

Albin Kurti o duhet të heq taksen ose të jap dorëheqje

0
Marrëveshja përfundimtare në mes Kosovës e Serbisë dhe roli kyç i dërguarit të posaçëm për dialogun, Richard Grenell duket se mund të sjell të...

Presidenti Thaçi pajtohet me kryeministrin Kurti

0
Faktin që presidenti dhe kryeministri i porsazgjedhur janë shfaqur ndaras në Konferencën e Sigurisë në Munih, si dhe që pikëpamjet e tyre dallojnë sepse...

Osmani flet për skandalin me njohjen nga Xhamajka, jep versionin e asaj që mund...

0
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani ka komentuar skandalin në të cilin është përfshirë Kosova lidhur me njohjen nga Xhamajka.Osmani ka thënë se janë duke...

Glauk Konjufca paralajmëron Vlora Çitakun

0
Ministri i Punëve të jashtme, Glauk Konjufca, ka reaguar lidhur me lajmin se Xhamajka nuk e ka njohur shtetin e Kosovës.Përmes një postimi në...

Drejtori i Bordit të PTK-së: A po m’ktheni, a i dola trenit përpara

0
Shkarkimet e Albin Kurtit po prodhojnë situata të vështira. Së fundi, shkarkimi i Bordit të PTK’së ka ngjallur një reagim të çuditshëm nga kryetari...

Dikur e përqeshën Ahmetin, por tani prishtinasit i kërkojnë shtyllat antiparking

0
Në fillim kur kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, filloj projektin e shyllave antiparking qytetarë të shumtë reaguan dhe e përqeshën duke i...

Limaj: Qeveria sot e ka shkelur ligjin, nuk mund të largohen njerëzit që janë...

0
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka komentuar vendimet e sotme të Qeverisë Kurti.Limaj ka thënë se kjo qeveri sot e ka shkelur ligjin,...

Ku do të shkojnë paratë e kursyera nga zvogëlimi i rrogave të Qeverisë Kurti

0
Duke folur për Ligjin për Pagat, nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci tha se ai ligj do të shqyrtohet me shumë kujdes. Ne duhet të presim...

LDK aktivizohet për heqjen e taksës, Gashi: Reciprociteti është minimumi i dinjitetit tonë

0
Shefi i grupit parlamentar të LDK’së, Arben Gashi ka përsëritur sot se do të hiqet tarifa e vënë ndaj Serbisë dhe Bosnjës dhe do...

Stay connected

76,257FansLike
908FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Diçka e mrekullueshme është duke ndodhur në Snapchat

Snapchat ka shtuar filtra të ri mahnitës që e kthejnë dyshemenë në llavë ose e mbulojnë atë në ujë.Lentet revolucionare funksionojnë në kohë reale...

5 këshilla si ta ndryshoni jetën tuaj, gjithmonë për mirë

Si ta ndryshoni jetën tuaj? Mënyra më e mirë për të arritur qëllimet tuaja dhe për të sjellë ndryshim të vërtetë në jetë është...

Shenjat që jep trupi kur diçka nuk shkon

Trupi i njeriut është një mekanizëm i ndërlikuar me procese të shumta që shpesh veprojnë në të njëjtën kohë, në mënyrë të pavarur. Kur...