Sunday, January 17, 2021

Kush është Bernarda Radoncic, pjesë e listës së VV’së

0
Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në zgjedhjet parlamentare do të kandidojë edhe Bernarda Radoncic, nga Mitrovica. Ajo jeton...

​Dëmet nga vërshimet në Gjilan mbi 1.5 milion euro

0
Komisioni komunal i Gjilanit i themeluar nga kryetari Lutfi Haziri, pas punës së madhe në pesë ditët e fundit, ka bërë vlerësimin preliminar të...

“Përçarje apo distancim”: Hajredin Kuçi dhe Andin Hoti nuk janë pjesë e listës së...

0
Hajredin Kuç një nga figurat me të rëndësishme të PDK’së si dhe i biri i Ukshin Hotit, Andini, nuk janë në listën e kandidatëve...

Nisma nuk e ka gati listën përfundimtare, e thotë Limaj

0
Kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj thotë se duhet të presim edhe të paktën 24 orë për të parë listën zgjedhore të kësaj partie. Kryetari...

Nuk është në listën e PDK’së për deputet, reagon Andin Hoti

0
Djali i Ukshin Hotit, Andin Hoti, ka sqaruar arsyen se përse nuk figuronte në listën e kandidatëve të PDK’së për deputet, shkruan Gazeta Metro. Përmes...

LDK publikon listën e kandidatëve për deputetë

0
Lidhja Demokratike e Kosovës, pas përfundimit të afatit për aplikim në Komisionin Qëndror Zgjedhor për zgjedhjet e 14 shkurtit, ka publikuar listën e kandidatëve...

​IKD: Nga 110 kandidatët e Vetëvendosjes, 11 janë me aktakuza dhe 2 me dënime...

0
Ekipi i monitoruesve dhe hulumtuesve të Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD) ka hulumtuar integritetin e kandidatëve të partive politike të përfshirë̈ në listat...

Gruaja e Rexhep Selimit, Avni Dehari, Vasfije Krasniqi e Donika Gervalla në listën e...

0
Lëvizja Vetëvendosje para pak minutash ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë, të cilët e ka dorëzuar për certifikim në Komisionin Qendror...

Partia Fjala me 25 kandidatë për deputetë në zgjedhje, ja emrat

0
Fjala garon me 25 kandidatë në këto zgjedhje. Partia Fjala do të garojë me 25 kandidatë për deputetë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Listës do i...

Mot i acartë edhe nesër, këto janë temperaturat

0
Moti i ftohtë edhe gjatë ditës së nesërme. Gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot kryesisht i vranët e vende-vende me reshje të dobëta...

Stay connected

75,340FansLike
- Advertisement -

Latest article

Martesa e ka zbukuruar shumë Aida Doçin, kështu po duket sot

0
Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit. Tani Aida realizon projekte të shumta...

Patrisi përlot me fjalëtqë shkruan për nënën e ndjerë

0
Patrisi prek me fjalët që shkruan për nënën e ndjerë. Patris dhe Roberti kanë humbur nënën 7 ditë më parë. Këtë mërzi që kanë për nënën...

A e konifrmoi Mozzik ribashkimin me Loreadnën përmes këtij postimi?

0
Me këtë publikim, Mozziku konfirmon ribashkimin me Loredanën? Reperi Mozzik dhe Loredana Zefi kanë vazhduar të komentohen shumë edhe pasi e konfirmuan ndarjen. Dyshja kohën e...