Sunday, January 17, 2021

E veja e Adem Mikullovcit kandidon për deputete, ja me cilën parti

0
Vetëvendosje gjene zëvendësimin Adem Mikullovci. Disa nga partitë politikë kanë publikuar listat më kandidatë për zgjedhjet parlamentare. Në lista gjenden edhe shumë emra të familjareve...

Alma Lama rikthehet sërish, kandidon për deputete me këtë parti

0
Rikthehet Alma Lama në listën e LDK-së. Ish-ambasadorja e Kosovës në Romë, Alma Lama i është rikthyer politikës duke kandiduar për deputete e Kuvendit të...

Ish-kryeprokurori i futet politikës, kandidon për deputet

0
Ish-kryeprokurori kandidat i LDK-së për deputet Ish-kryeprokurori i Prizrenit dhe prokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Sylë Hoxha, është kandidat i LDK’së për...

Publikohet lista e plotë, këta janë 110 kandidatët e AAK-së për deputetë

0
AAK publikon listën e kandidatëve për deputetë. Edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e...

Publikohet lista, këta janë kandidatët e PDK-së për deputetë

0
PDK publikon listën e plotë të kandidatëve të saj për deputetë. Me vendim të plotë të kryesisë, është votuar dhe mbështetur lista e PDK-së ku...

LDK publikon listën e kandidatëve për deputetë, ka befasi në rënditje

0
LDK ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Lidhja Demokratike e Kosovës ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të...

Edhe Vetëvendosje aplikon për certifikim, dhjetëshja e parë janë pesë gra dhe pesë burra

0
Vetëvendosje aplikon për certifikim. Lëvizja Vetëvendosje ka aplikuar para pak minutash për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, shkruan Gazeta Express. Këtë e ka bërë të...

Përfundon afati për dorëzimin e listave nga subjektet politike në KQZ

0
Ka përfunduar afati për dorëzimin e listave nga subjektet politike. Në orën 18:00 është mbyllur afati për dorëzimin e listave zgjedhore nga subjektet politike në...

VV e shtinë në listë për deputet edhe babin e Astrit Deharit

0
Babai i Astrit Deharit kandidat për deputet nga radhët e Vetëvendosjes. Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë me 110 kandidatët për deputetë. Në të shihet se...

Edhe gruaja e Rexhep Selimit i hyn garës për deputete në listën e VV-së

0
Gruaja e Rexhep Selimi kandidate e Vetëvendosjes për deputete. Shqipe Selimi, gruaja e ish-shefit të GP parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi do të jetë kandidate...

Stay connected

75,341FansLike
- Advertisement -

Latest article

Martesa e ka zbukuruar shumë Aida Doçin, kështu po duket sot

0
Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit. Tani Aida realizon projekte të shumta...

Patrisi përlot me fjalëtqë shkruan për nënën e ndjerë

0
Patrisi prek me fjalët që shkruan për nënën e ndjerë. Patris dhe Roberti kanë humbur nënën 7 ditë më parë. Këtë mërzi që kanë për nënën...

A e konifrmoi Mozzik ribashkimin me Loreadnën përmes këtij postimi?

0
Me këtë publikim, Mozziku konfirmon ribashkimin me Loredanën? Reperi Mozzik dhe Loredana Zefi kanë vazhduar të komentohen shumë edhe pasi e konfirmuan ndarjen. Dyshja kohën e...