Sunday, January 17, 2021

Ministria e Financave tregon se a ka filluar pranimi i ankesave per bizneset qe...

0
Zyrtaret nga Ministria e Financave dhe Administrates Tatimore te Kosoves thone se komisioni per pranimin e ankesave per bizneset qe nuk i kane pranuar...

Sa do të kushtojnë zgjedhjet e 14 shkurtit 2021?

0
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e së enjtes ka miratuar buxhetin për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. 5 milionë e 560 mijë...

Kërkohet tu ndahen nga 100 euro kësaj kategorie!

0
SBASHK përmes një komunikate për media ka kërkuar nga Qeveria Hoti që të ndajë mjete shtesë për punonjësit në sektorin e arsimit njësoj sikurse...

Lajm i mirë – këtë javë rifillojnë pagesat për pako emërgjente!

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se të gjitha pagesat nga pakoja emergjente do të ekzekutohen javën e ardhshme. Kurti përmes një konference per...

E KONFIRMUAR: Shuma që do tu shpërndahet biznesëve është 106 milion euro

0
Zëvendësministri i Ministrisë së Financave, Agim Krasniqi në debatin për rimëkëmbjen ekonomik në “KALLXO Pernime”, ka thënë se 106 milionë euro do të ndahen...

KQZ njofton se kur mund të fillojë aplikimi për t’u regjistruar si votues jashtë...

0
Komsioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme të cilat do të mbahen me 14 shkurt. Ndërkohë që KQZ bën të...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Arben Gashi tregon për çka biseduan

0
Ka përfunduar mbledhja e LDK-së. Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka bërë të ditur ka përfunduar mbledhja e kryesisë së...

Kosovari përjeton tmerrin në një xhami në Kanada

0
Një person i armatosur me një thikë dje është futur në një Xhami në Calgary të Kanadasë duke kërcënuar të gjithë personat që ishin...

Ky është numri i të shëruarve nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.531 mostra të...

Ministri Zemaj: Ishte shumë e vështirë të gjenden shtete që do të mund të...

0
Zemaj: Ishte shumë e vështirë të gjenden shtete që do të mund të hapnin dyert për dy pacientët tanë. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka...

Stay connected

75,341FansLike
- Advertisement -

Latest article

Martesa e ka zbukuruar shumë Aida Doçin, kështu po duket sot

0
Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit. Tani Aida realizon projekte të shumta...

Patrisi përlot me fjalëtqë shkruan për nënën e ndjerë

0
Patrisi prek me fjalët që shkruan për nënën e ndjerë. Patris dhe Roberti kanë humbur nënën 7 ditë më parë. Këtë mërzi që kanë për nënën...

A e konifrmoi Mozzik ribashkimin me Loreadnën përmes këtij postimi?

0
Me këtë publikim, Mozziku konfirmon ribashkimin me Loredanën? Reperi Mozzik dhe Loredana Zefi kanë vazhduar të komentohen shumë edhe pasi e konfirmuan ndarjen. Dyshja kohën e...