Sunday, April 11, 2021
Home LAJME z.Arsimi dhe Ekonomi

z.Arsimi dhe Ekonomi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Gjysmëvjetori i dytë a do të vazhdon në shkolla? Ky është njoftimi i MASHT

0
Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Kosovë, gjysmëvjetorin e dytë shkollor 2020/2021 do ta vazhdojnë fizikisht në shkolla, thotë ministri në detyrë...

Jasharaj: Të mbështeten edhe mësimdhënësit me nga 100 euro, sikurse mjekët dhe policët

0
Kryetari i SBASHK, Rrahman Jasharaj, është shprehur se punëtorët e arsimit janë duke kërkuar që të trajtohen njësojë sikurse mjekët dhe policët sa i...

A do të shtyhet pushimi për shkollat? Ky është njoftimi i fundit!

0
Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jashari ka thënë se fillimi i gjysmë vjetorit të dytë, do të varet nga situata e pandemisë. Ai për Ekonomia Online,...

SBASHK-u paralajmëron shtyrje të gjysmëvjetorit të dytë, në rast se nuk plotësohen kërkesat e...

0
Fillimi i gjysmëvjetorit të dytë të procesit mësimor është paraparë të fillojë më 18 janar 2021. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj në një prononcim për...
Sbashku -

Rrahman Jasharaj: Të veprohet me arsimtarët sikurse me mjekët dhe policët

0
Kryetari i SBASHK, Rrahman Jasharaj, është shprehur se punëtorët e arsimit janë duke kërkuar që të trajtohen njësojë sikurse mjekët dhe policët sa i...

Stay connected

74,868FansLike
- Advertisement -

Latest article

“Humbje E Madhe, E Vështirë Me E Nis Ditën Me Një Lajm Të Trishtueshëm”....

0
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka dhënë pak më parë lajmin e hidhur të ndarjes nga jetra të Gazetares nga Shkodra, Anila Dushi duke...

Historia Që Na Rrëqethi Të Gjithëve/ Vajza Jetime Nuk Ka Festuar Kurrë Ditëlindjen, Zemrën...

0
Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 këtë të premte u transmetua historia e një vajze në Rrëshen. Vajza e mitur quhet Jonida. S’ka...

“Grusht Shteti”/ Sapo U Paralajmërua, Ngrihet Alarmi, Pas Kontrollorëve Të Aeroportit, Tjetër Grevë, Publikohen...

0
Sindikata e Shërbimeve Policore të Shqipërisë në një deklaratë për media ka paralajmëruar protestë pasi sikurse pretendojnë, u janë shkelur të drejtat. Nëpërmjet një deklarate,...