6 pyetjet që nuk duhet të bëhen asnjeherë

Njerëzve u pëlqen të flasin për marrëdhëniet e tyre dhe marrëdhëniet e të tjerëve.Sidoqoftë, nëse bashkëbiseduesit tuaj nuk po e ndajnë me të tjerët...

Tri sekretet e martesës që duhet treguar miqve

Është mirë të kesh miq që mund t'i besosh çdo sekret dhe me të cilin mund të ndash gjithçka, por ka disa gjëra nga...

Ndodh mrekullia, fëmija 2 vjeç bie nga kati i nëntë, shpëton

Një fëmijë vetëm 2 vjeç u rrëzua nga kati i nëntë i një pallati në Paris, në lagjen e Belleville, i cili shpëtoi pa...

Disa kuriozitete të veçanta rreth unazës së fejesës

-Unazat prej argjendi apo ari, u deklaruan si unazë fejese nga venecianët e pasur në fund të shekullit të XIV-të.-Në gjuhën simbolike të bizhuterive,...

Gjëra të çmendura që kanë bërë turistët

Ne të gjithë i duam llojet e ndryshme të turizmit, dhe ndërsa disa prej nesh preferojnë bregdetin, të tjerët shpenzojnë kohën e tyre për...

Haradinaj e çel kuletën, ia lë 20 euro tupanxhiut(PAMJE)

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marr pjesë në përurimin e Shtëpisë së Kulturës në Komunën e Obiliqit./Jeta-Online Me këtë rast në ceremoninë e përurimit ai ka...

Gabimet që duhet të shmangni kur lani xhinset

Në këtë udhëzues do të përpiqemi t’ju japim disa këshilla të dobishme për të mbajtur gjallë ngjyrën e xhinseve, duke i dhënë atyre pamjen...

Të lindurit në vitet 2000 nuk do të martohen kurrë

Mënyra sesi ne i shohim marrëdhëniet dhe të gjithë konceptin e angazhimeve po ndryshon. Është e dukshme se në krahasim me brezat e mëparshëm,...

Shenjat më besnike dhe luajale të Horoskopit janë këto

Shenja e Zodiakut nën të cilën ne lindim ka shumë ndikim mbi atë se kush jemi, në personalitetin tonë. Gjithashtu mund të na japë...

Studimi: Zemërimi e dëmton më shumë shëndetin tonë, sesa trishtimi

Ne e dimë që ndjenjat mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në mirëqenien tonë fizike dhe mendore. Por, a mund ta masim këtë...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ