Pesë llojet e njerëzve toksikë, që kurrë nuk duhet t’i mbani...

0
Ata që nuk e pranojnë fajin-“Njerëzit që e kanë të shkatërruar jetën e tyre, kanë një tendencë të fortë për t’i fajësuar njerëzit e...

Zbuloni çfarë i bën xhelozia trurit tuaj

0
Të qenit xheloz apo ziliqar mund të marrë shumë kohë dhe hapësirë emocionale, veçanërisht në një botë ku njerëzit në Instagram tregojnë se ata...

​5 simptomat që duhet t’i njihni patjetër për sepsën

0
Rreth 20 për qind e të gjitha vdekjeve në botë i atribuohen sepsës, e cila ndodh kur çdo lloj infeksioni shkakton një përgjigje imune...

Fakte të rëndësishme shëndetësore që ndoshta nuk i keni dëgjuar

0
Shkencëtarët kanë llogaritur se 70% e vdekjeve ndodhin për shkak të një jetese jo të shëndetshme. Në mënyrë që të sëmuremi më rrallë, duhet...

Këto janë shenjat e shtatzënisë

0
Për shumë femra lajmi më emocionues në botë është ai i të të bërit nënë. Kohë më parë, konfirmimi i një shtatzënie nuk ishte...

Shkencëtarët zbulojnë antitrupat që ‘neutralizojnë’ virusin që shkakton koronavirusin

0
Shkencëtarët në Shkollën e Mjekësisë të Universitetit të Pittsburgh kanë izoluar molekulën më të vogël biologjike që neutralizon plotësisht dhe specifikisht SARS-CoV-2, virusi që...

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse konsumoni çdo ditë mjaltë,...

0
Mjalti është një ushqim i prodhuar nga bletët. Ai ka një shije shumë të ëmbël të ngjashme me sheqerin. Mjalti përdoret, pjesërisht, si ushqim...

​6 arsye të papritura për të cilat nuk jeni në dijeni...

0
Nëse nuk keni pasur ndonjë problem me zemrën deri më tani, atëherë ndoshta nuk keni menduar kurrë se nëçfarë gjendje është, veçanërisht nëse jeni...

Ruan shikimin, shëron bronkitin, përmirëson tretjen: Çdo shtëpi duhet ta ketë...

0
Është interesante që kjo është bimë gjysmëparazite. Me rrënjët e veta përforcohet për barin e livadhit nga i cili thith kripërat minerale Eufrazia (Euphrasia...

Pfizer: Shpejt do të dimë nëse vaksina antiCovid-19 funksionon

0
Gjiganti farmaceutik ”Pfizer” tha se në fund të tetorit do të merrej vesh nëse vaksina antiCovid për të cilën ai po punon do të...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ