Home Photography

Photography

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Tayna dhe ylli i Real Madridit vazhdojnë flirtimin, ja çfarë ka bërë këtë herë

Reperja e njohur Tayna me sukseset e saj ka kaluar kufijtë.Kohë më parë, ylli i Real Madridit, Vinicius Junior tregoj së është një fans...

Femrat seksi të showbizit që ua qitën flakën rrjeteve sociale këtë javë

Rrjeti social Instagram, në internet, është bërë mjeti kryesor që të famshmet shfrytëzojnë për të qëndruar vazhdimisht në qendër të vëmendjes. Aktoret, këngëtaret, e në...

A janë këto dy policet më të bukura që ka Kosova

Puna e policisë në Kosovë llogaritet më shumë si një punë për meshkuj, por ka edhe femra që ushtrojnë këtë profesion me shumë përkushtim. Në...

Ja si dërgoheshin fëmijët shqiptar në shkollë në vitin 1930 gjatë dimrit

Ngrohja globale, ka bërë që dekadave të fundit dimri mos të jetë i ftohtë si dikur. Derisa shumë vite më parë, bora mbulonte qytetet e...

Sa janë xheloze për burrat gratë kosovare, ja çfarë thonë ato

Në një grup të mbyllur në rrjetet sociale, një grup i femrave si temë të ditës kishin tradhëtinë në çift. Shumë nga to thonë se...

Miss-i i parë i Turqisë ishte shqiptare, ja kush ishte ajo

Konkursin e bukurisë të organizuar për herë të parë në Turqi në vitin 1936 e fitoi vajza nga Çamëria, Haxhire Mirushoglu. Bukuroshja, ishte me perjardhje...

Arta Nitaj joshëse në paraqitjen e fundit

Aktorja shqiptare Arta Nitaj njihet për rolin e saj në serialin “O Sa Mirë” si Xhesika, ku ka fituar simpatinë e publikut, shkruan Indeksonline.Ajo...

Kjo është deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës: Ka vetëm 22 vjet

Fjolla Ujkani nga Vushtrria është 22 vjeçarja e cila ka kaniduar për deputete nga lista e Vetëvendosjes ka marrë vota të mjaftueshme për të...

Super ofertë për reklamim gjatë “Fushatës Zgjedhore” në Portalin Jeta-Online

Kjo ofertë speciale ka për qëllim që t’ua mundësoj të gjitha subjekteve politike dhe deputetëve të reklamojnë gjatë fushatës zgjedhore 2019. Oferta vlen për...

Xheison Bafti me një foto shumë të bukur, ndezi e gjithë publikun

Xheison Bafti është vogëlushi që rrëmbeu zemrën e publikut. Vogëlushi u bë i njohur në emisionin e ‘Në Kurthin e Piter Pan’ dhe për...

Stay connected

75,436FansLike
931FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Dy lexuesit e vegjël, premtim i madh për të ardhmen

Pikërisht në kohën kur rezultatet e testit PISA hedhën pluhur në vendin tonë, gazeta jonë iu sjell një lajm magjik për dy nxënës që...

Para miqësores me Suedinë, Kosova merr një lajm fantastik

Suedisë do të mungojnë emrat e mëdha në ndeshjen ndaj Kosovës.Kosova do të luajë miqësore me Suedinë në Doha të Katarit. Kombëtarja e Kosovës në...

Besoni tek budat? Zgjidhni njërën dhe zbuloni mesazhin që ka për ju

Budat janë pjesë e traditave Lindore dhe mesazhet e tyre mendohet se janë shumë të vërteta. Ne ju ftojmë të zgjidhni një prej tyre...