Sunday, April 11, 2021
Home Shëndetësi dhe Teknologji

Shëndetësi dhe Teknologji

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Nuk e keni ditur më herët: Si të aktivizoni logon e Apple tek telefoni...

A e dinit se logo e kompanisë Apple në telefonat smart nuk është vetëm pjesë e dizajnit por ka një funksion të fshehtë? Logo e...

Këto shenja u paralajmërojnë për sulm në zemër

Është gjithmonë mirë të jeni të përgatitur nëse iu ndodhë juve apo dikujt të afërt. Sulmi në zemër fatkeqësisht nuk është aq i rrallë për...

BITCOIN nuk ndalet me rekorde: Tejkalon vlerën mbi 60 mijë dollarë

Bitcoin kaloi sot kufirin e 60 000 dollarëve për herë të parë në historinë e tij, shifër e rritur, sipas analistëve, nga plani i...

PËRFITIMET QË DO TË KETË FYTYRA JUAJ NËSE E LANI VETË NJË HERË NË...

Salma Hayek beson se sekreti i lëkurës së saj të përsosur është që të mos e lajë kurrë atë në mëngjes. Aktorja 54-vjeçare thotë...

SI TË MBANI NËN KONTROLL DHE TË TRAJTONI AKNET E SHKAKTUARA NGA MASKA

Çfarë i shkakton aknet e reja dhe si mund t’i mbani nën kontroll. Maskne është termi I ri për aknet që krjohen nga përdorimi i...

Gates ka një paralajmërim për ata që investojnë në Bitcoin

Bill Gates shprehu mendimin e tij për bitcoin, duke sugjeruar që kushdo që nuk është një njeri i pasur duhet të jetë i kujdesshëm...

3 mënyra se si të kuptoni nëse në Facebook-un tuaj është futur dikush tjetër?

Gjithnjë e më shumë ne vazhdojmë të vendosim të dhënat tona personale në rrjete sociale. Kompania e Zuckerberg e di se me kë keni qenë...

Ky është kodi që hap çdo telefon

Ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni qasje në informacionet e fshehura të iPhone, aq sa edhe të mund të...

Si ta kuptoni që dikush po ju përndjek në WhatsApp e Instagram

Kohët e fundit keni dëgjuar shpesh për përgjimet, vjedhjet e llogarive dhe hacker-imet në WhatsApp dhe jo vetëm, por si mund ta kuptosh po...

Kjo është mënyra si radhit Instagram shikimet në Story

Shumë përdorues besojnë se aplikacioni tregon se kush i shikon më shumë profilet e tyre por kur Instagram nisi Stories në 2016, ajo ndryshoi...

Stay connected

74,868FansLike
- Advertisement -

Latest article

“Humbje E Madhe, E Vështirë Me E Nis Ditën Me Një Lajm Të Trishtueshëm”....

0
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka dhënë pak më parë lajmin e hidhur të ndarjes nga jetra të Gazetares nga Shkodra, Anila Dushi duke...

Historia Që Na Rrëqethi Të Gjithëve/ Vajza Jetime Nuk Ka Festuar Kurrë Ditëlindjen, Zemrën...

0
Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 këtë të premte u transmetua historia e një vajze në Rrëshen. Vajza e mitur quhet Jonida. S’ka...

“Grusht Shteti”/ Sapo U Paralajmërua, Ngrihet Alarmi, Pas Kontrollorëve Të Aeroportit, Tjetër Grevë, Publikohen...

0
Sindikata e Shërbimeve Policore të Shqipërisë në një deklaratë për media ka paralajmëruar protestë pasi sikurse pretendojnë, u janë shkelur të drejtat. Nëpërmjet një deklarate,...