HomeShëndetësi

Shëndetësi

Pagesat për nesër dhe ditët tjera

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Kjo është data e publikimit të rezultateve të Provimit të Maturës

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se ka përfunduar provimi i maturës. Komisioni Shtetëror i Maturës njofton...

Për kaq euro do të rriten pagat e mësimdhënësve nga janari në Kosovë

28 euro respektivisht 29 euro do të kenë rritje në paga mësimdhënësit nga janari i vitit të ardhshëm. Kjo, pasi që vlera e koeficientit nga...

Instituti EdGuard: 66 për qind e nxënësve thanë se pyetjet në testin PISA ishin konfuze

Instituti EdGuard ka publikuar të hënën raportin “Performanca e nxënësve kosovarë në testin PISA”. 66 për qind e nxënësve të përfshirë në këtë matje, kanë...

Reagimi i fundit nga Jasharaj, SBASHK merr këtë vendim

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, paralajmëron se nuk do të ketë test me shkrim për mësimdhënësit dhe thotë se Ministritë e kanë përmendur duke...

Si të pastroni mëlçinë nga toksinat, përdorni këta tre përbërës

Mëlçia largon substancat e dëmshme nga trupi, por roli i saj është edhe më i madh Ajo ruan hekurin dhe disa vitamina, si dhe glukozën,...

Vuani nga hemorroidet? Ja si t’i trajtoni në mënyrë natyrale me 4 përbërësit që i keni të gjithë në shtëpi

Hemorroidet, njohur ndryshe në gjuhën e përditshme si ‘’majasëlli’’, janë ndër patologjitë më të shpeshta që shfaqen tek të gjitha grupmoshat. Ndonëse hemorroidet nuk janë...

Kanceri, diabeti, anemia, fruthi i keq: Ngjyra e gjuhës zbulon sëmundjet dhe çka ju mungon

Shpejt shkoni para pasqyrës dhe me kujdes shikoni gjuhën tuaj, sepse ky organ është radar i vërtetë për zbulim të hershëm të sëmundjeve. Madje...

Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka temperaturë

Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka temperaturë Shumë prindër mendojnë se fëmija me t emperaturë të lartë duhet të...

Kështu kuptohet kur kolla juaj mund të jetë një shenjë e hershme e kancerit të mushkërive

Nuk mund të ndaloni kollitjen? Mos e injoroni, thonë ekspertët, mund të jetë një shenjë e hershme e kancerit të mushkërive. NHS ka nisur një...

Keni gurë në veshka, këto janë dy kurat natyrale që bëjnë mrekullinë

Gurët në veshka janë masa të forta kristalinash me forma dhe përmasa të ndryshme që formohen brenda sipërfaqes së veshkave të përbëra nga kalciumi,...

Njerëzit me këtë grup gjaku jetojnë më gjatë, zbuloni arsyen

Personat me grupin e gjakut 0 kanë organizmin më rezistent. Ata kanë shanset më të ulëta për të vuajtur nga sëmundje kardiovaskulare, si goditje...

Ja çfarë ndodh me truрin tuaj nëѕe e pini qumëѕhtin me mjaltë çdo ditë

Gjërat që do të ndodhin me trupin tuaj nëse e pini qumështin me mjaltë çdo ditë Një masë modeste e glukozës, përtej çdo dyshimi, do...

Kanceri i mitrës nuk njeh moshë, mos injoroni kurrë këto shenja

Kanceri i mitrës është lloji i katërt i kancerit më i përhapur tek gratë në të gjithë botën, megjithatë shumë pak i dinë simptomat. Ekspertët...

Ja kjo është mënyra më e mirë natyrore për të pastruar mushkëritë nga nikotina dhe katrani

Nëse jeni duhanpirës dhe keni vendosur ta braktisni atë, ​​ ju duhet ta dini se mushkëritë tuaja janë të ngarkuara me nikotinë dhe katran....

Për të mirën e veshkave tuaj, ndaloni së bëri këto 4 veprime të përditshme

Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë poshtë zgavrës abdominale. Ato luajnë...

Gurët në veѕhka, kurat natyrale dhe si t’i рërdorni në ѕhtëpi

Gurët në veshka janë depozitime minerale që formohen në këtë organ. Dehidratimi është një nga faktorët më të mëdhenj kontribues në formimin e gurëve në...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow