HomeShëndetësi

Shëndetësi

Hapet aplikimi për subvencionim të rritjes së pagave të punëtoreve. (Apliko ketu)

Bizneset t‘i rrisin pagat e punëtorëve Hekuran Murati ne facebook: Çmimet janë rritur, por bashkë me çmimet, shumica e bizneseve kanë rritur edhe fitimet. Andaj...

Pagat e mësimdhënëse sipas Ligjit të ri të Pagave

Sipas ligjit të ri për pagat në sektorin publik, të propozuar nga Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti janë publikuar edhe pagat për mësimdhënësit...

SuperLajm: Miratohet ne komision Projektligji për pagat e sektorit publik në Kosovë

Me gjithë kritikat e deputetëve të opozitës, Komisioni për Administratë Publike, në mbledhjen e mbajtur të premten, ka miratuar Projektligjin për paga. Sipas ministrit...

Kur Granit Xhaka kishte rrëfyer për The Guardian: Ma kanë rrahur babain në burgjet serbe, vuajtjet janë thellë te unë

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

E dhimbshme: Ky është personi që humbi jetën sot në aksident në Prishtinë, lë pas gruan dhe 3 vajza të vogla

E shtuna ishte ditë tragjike për familjen Qovanaj nga Prizeni pasi në një aksident trafiku u përfshi djali i tyre i cili humbi jetën...

Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka temperaturë

Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka temperaturë Shumë prindër mendojnë se fëmija me t emperaturë të lartë duhet të...

Kështu kuptohet kur kolla juaj mund të jetë një shenjë e hershme e kancerit të mushkërive

Nuk mund të ndaloni kollitjen? Mos e injoroni, thonë ekspertët, mund të jetë një shenjë e hershme e kancerit të mushkërive. NHS ka nisur një...

Keni gurë në veshka, këto janë dy kurat natyrale që bëjnë mrekullinë

Gurët në veshka janë masa të forta kristalinash me forma dhe përmasa të ndryshme që formohen brenda sipërfaqes së veshkave të përbëra nga kalciumi,...

Njerëzit me këtë grup gjaku jetojnë më gjatë, zbuloni arsyen

Personat me grupin e gjakut 0 kanë organizmin më rezistent. Ata kanë shanset më të ulëta për të vuajtur nga sëmundje kardiovaskulare, si goditje...

Ja çfarë ndodh me truрin tuaj nëѕe e pini qumëѕhtin me mjaltë çdo ditë

Gjërat që do të ndodhin me trupin tuaj nëse e pini qumështin me mjaltë çdo ditë Një masë modeste e glukozës, përtej çdo dyshimi, do...

Kanceri i mitrës nuk njeh moshë, mos injoroni kurrë këto shenja

Kanceri i mitrës është lloji i katërt i kancerit më i përhapur tek gratë në të gjithë botën, megjithatë shumë pak i dinë simptomat. Ekspertët...

Ja kjo është mënyra më e mirë natyrore për të pastruar mushkëritë nga nikotina dhe katrani

Nëse jeni duhanpirës dhe keni vendosur ta braktisni atë, ​​ ju duhet ta dini se mushkëritë tuaja janë të ngarkuara me nikotinë dhe katran....

Për të mirën e veshkave tuaj, ndaloni së bëri këto 4 veprime të përditshme

Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë poshtë zgavrës abdominale. Ato luajnë...

Gurët në veѕhka, kurat natyrale dhe si t’i рërdorni në ѕhtëpi

Gurët në veshka janë depozitime minerale që formohen në këtë organ. Dehidratimi është një nga faktorët më të mëdhenj kontribues në formimin e gurëve në...

Uji Me Limon Dhe Mjaltë, Aleati Juaj Gjatë Verës

Rritja e temperaturave gjatë stinës së verës rrit gjasat që njeriu të dehidratohet më shumë. Angazhimet e ndryshme ditore e bëjnë të pamundur qëndrimin...

Ushqimet që duhet shmangur nëse vuani nga artriti

Artriti është një sëmundje inflamatore e kyçeve që është karakteristike për të moshuarit, por vitet e fundit ka prekur gjithnjë e më shumë popullatën...

Ky është numri normal i rrahjeve të zemrës në minutë

Shumë njerëz shpesh numërojnë rrahjet e tyre të zemrës, mirëpo në këtë epokë moderne, ka edhe aplikacione celulare që matin rrahjet e zemrës me...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE