Home Teknologji dhe Kuriozitete

Teknologji dhe Kuriozitete

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

7 arsye për të nisur një biznes sa jeni në universitet

Unë fillova biznesin tim në vitin 1999 kur isha ende student. Kishte edhe të mira edhe të këqija nga kjo gjë, por jam shumë...

E keni pyetur veten si funksionon truri, Këto janë shtatë gabimet që ai bën...

Sado i mrekullueshëm të jetë truri, shpesh ai mund të jetë arsyeja për disa nga gabimet që bëjmë çdo ditë Truri vazhdimisht përpiqet të...

Video nga droni, Prishtina nën hijen e karantinës, askush nuk lëviz

Vendimi e qeverisë së Kosovës për mbylljen e kafeneve, restauranteve si pasojë e pandemisë së koronavirusit ka bërë që qytetarët të vetizolohen nëpër shtëpitë...

Zgjidhni një tulipan dhe merrni këshilla për jetën aktuale

Jeta nuk na ofron të gjitha përgjigjet; çdo ditë mësojmë se çfarë na bën të ndjehemi mirë dhe sjell lumturi, sipas përvojave tona. Por...

A mund të infektoheni sërish nga koronavirusi, nëse shëroheni njëherë

Një nga çështjet më shqetësuese që nga shpërndarja e virusit Covid-19 ka qenë nëse të infektuarit që shërohen nga sëmundja, mund ta marrin virusin...

Një test i rrezikshëm dhe i pavërtetë po qarkullon në mediat sociale ,arsyeja që...

Përkundër asaj që disa mund të mendojnë, jo gjithçka në mediat sociale është e vërrtetë apo e bazuar në fakte.Rast në fjalë: Një postim...

Kafsha e parë që shihni zbulon një mesazh për ju

Cilën kafshë keni parë më parë? Këtu janë përgjigjet e testit: Nëse keni parë:Ketrin-Nëse keni parë ketrin më parë, ju jeni një person kureshtar...

Zgjidhni letrën tuaj dhe mësoni këshillën e duhur për ju!

Letra që zgjidhni ka këshilla të rëndësishme për ju. Nëse keni zgjedhur: Letra nr.1-Ju keni ngecur në një cikël të pafund në të cilin...

Personat që duhet të shmangni sipas shenjës suaj të horoskopit

Me kë nuk duhet të dilni kurrë, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut. Çfarë lloj personi duhet të shmangni?Më poshtë gjeni më shumë për...

12 ligjet e Karmës që do të ta ndryshojnë jetën tënde

Karma është ligji i shkakut dhe pasojës, një ligj i pathyeshëm i universit. Veprimet e tua krijojnë të ardhmen tëned. Arsyeja se pse fati...

Stay connected

76,753FansLike
897FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

EKSKLUZIVE: Konfirmohen 20 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 165 numri...

0
Janë konfirmuar edhe 20 raste të reja me koronavirus në Kosovë.Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ka testuar të hënën 129 mostra prej të...

Sherifi: Deklarimet e Kurtit janë një kurth në të cilin do të bie ai...

0
Sekretari i përgjithshëm i Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit në detyrë Albin Kurtit, se “dikush është për konflikte e...

Ahmeti për 59 vjeçarin nga Prishtina që ndërroi jetë nga koronavirusi: S’kishte familjarë e...

0
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një statusi të bërë në llogarinë Facebook, ka treguar në lidhje me viktimën nga Prishtina, që vdiq si...