HomeUncategorized

Uncategorized

Qytetari ‘shpirtë-mirë’ gjen 10 mijë euro dhe i dërgon në polici

Policia e Kosovës ka njoftuar se një qytetar ka gjetur një sasi të konsiderueshme të hollash dhe i ka sjellë në polici. Sipas njoftimit të...

Dhoma e Tregtisë: BQK largon tarifën për depozitimin e monedhave metalike

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Kosovë ka njoftuar se Banka Qendrore e Kosovës (BQK), ka larguar tarifën nga BQK për depozitimin e monedhave metalike. “Në...

Tri vjet në Qeveri – Sa janë të kënaqur qytetarët me punën e Albin Kurtit?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para pak ditësh tha se për tri vjet në qeverisje kanë arritur që ta rrisin ekonominë. Ai tha se paratë...

Zgjedhjet të pashmangshme sivjet, mungon një takim për t’u dakorduar për mënyrën dhe datën

Albin Kurti është shprehur i hapur për zgjedhje. Memli Krasniqi e ka paraqitur kandidatin për kryeministër dhe e ka propozuar një datë. Lumir Abdixhiku...

Të dielën përfundon deklarimi i pasurisë, mosdeklarimi pason me ndëshkime

Deklarimi vjetor i pasurisë, i filluar me 1 mars, përfundon në fund të këtij muaji. Nga Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit nuk kanë treguar...

Lajmi i fundit me rendesi per faljen e 100 euro nga Ministria e Financave per tatim ne prone

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi ka folur rreth projektligjit për ndryshimin e Ligjit për Tatimin në Pronë, që do të...

Lajm i mire: Komuna e Prishtines ndane nga 70 euro per femije. Ky eshte kriteri

Nga shtatori i këtij viti pritet të filloj subvencionimi i familjeve në vlerë prej 70 euro për regjistrim të fëmijëve në institucione parashkollore private. Këtë...

Ekzekutohen nga 2500 euro per keto kategori te familjeve

Janë ekzekutuar 2500€ për ekonomitë familjare të dëmtuara nga vërshimet e fundit në Mitrovicë. Lajmin e ka bërë të ditur drejtoresha e Drejtorisë për Financa...

Kalendari i pagesave: këto janë datat e pagesave për sëcilen kategori për muajin Korrik 2023

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Horoskopi sot, zbuloni surprizat e yjeve për secilën shenjë

DASHI Rrezikoni të sulmoheni nga një melankoli e pazakontë, që do t’ju bëjë pesimistë. Mos harroni se çdo gjë kërkon kohën e saj për t’u...

5 ligjet teorike më të famshme në botë!

5 ligjet teorike më të famshme në botë! 1. LIGJI I MURPHY-t Sipas ligjit të Murphy-t, sa më shumë të keni frikë se diçka do të...

E konfirmon Ministri i Financave. Këto familje do subvencionohen në Janar për muajin Dhjetor

Për ata që kanë kursyer energjinë, Ministria e Financave ka përllogaritur dhe procesuar edhe për muajin nëntor, dhe kjo tash mund të shihet në...

Brezat e rinj janë gati ta lënë punën nëse shefat i trajtojnë keq apo nuk ndihen të lumtur

Të kesh një punë është pashmangshmëria groteske e jetës bashkëkohore në një shoqëri kapitaliste. Ne punojmë për të ngrënë, për të paguar qiranë dhe...

ATK me njoftim për biznese rreth procedurave të pageses së tatimit të dyfishtë

Procedurat e Marrëveshjes së Ndërsjellët (MAP) Neni 25 i Marrëveshjeve për eliminimin e Tatimit të Dyfishtë mbi të ardhura dhe parandalimin e evazionit dhe shmangies...

Pronari i ELKOS, Ramiz Kelmendi kërkon që paga minimale të bëhet 700 euro!

Një ndër biznesmenët më të suksesshëm të Kosovës, njëkohësisht ish-deputet i Kuvendit, Ramiz Kelmendi, në një intervistë për Indeksonline ka folur për zhvillimet e...

Këto janë çmimet e derivateve për vikend

Këto janë çmimet e derivateve për vikend  

Matoshi reagon ashpër: Videoja e VV’së u sponsorizua nga idetë e projektuara në Beograd e Nish

Gazetari dhe komentatori politik, Halil Matoshi ka reaguar pasi Lëvizja Vetëvendosje publikoi një video të hënën duke i fajësuar të gjithë politikanët për “shkatërrimin...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow