Saturday, January 23, 2021
Home Video dhe Kuriozitete

Video dhe Kuriozitete

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

6 GJALLESA TË TEJDUKSHME QË MBAN TOKA

Fuqia për të qenë të padukshëm ka kapluar imagjinatën tonë qysh në kohërat e hershme, duke nisur me mitet dhe legjendat antike e deri...

TË SHPENZOSH 200 MIJË DOLLARË PËR NJË PESHK

Një peshk ton pendë blu u shit në ankandin e parë të vitit në tregun e peshkut në Tokio për 202 mijë dollarë, një...

KAFSHËT QË U ZHDUKËN NË 2020 DHE ATO QË PRITEN TË HUMBASIN NË 2021

Ekspertët mjedisorë kanë paralajmëruar prej kohësh se toka po hyn në “eventin e gjashtë të zhdukjes së specieve” dhe ky realitet po bëhet më...

Toka ka filluar të rrotullohet më shpejtë se asnjëherë më parë

Koha është duke kaluar më shpejtë tani sa që ka kaluar gjatë gjysmëshekullit të kaluar, zbulojnë të dhënat zyrtare të kohëmatësve. Kohëmatësit e botës tani...

Stay connected

75,302FansLike
- Advertisement -

Latest article

PZAP thotë se ende s’kemi pranuar asnjë ankesë rreth procesit të certifikimit

0
PZAP: Ende s’kemi pranuar asnjë ankesë rreth procesit të certifikimit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk i ka certifikuar listat zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje, Aleancës për...

Sërish paralajmërohen reshje dhe vërshime

0
Paralajmërohen reshje dhe vërshime sërish. Instituti Meteorologjik i Kosovës ka paralajmëruar reshje për dy ditët e ardhshme. Reshjet të cilat pritet të fillojnë nga sot fillimisht...

Zhduket një vajzë që 4 ditë në Prishtinë

0
Prishtinë, zhduket një vajzë që 4 ditë. Një vajzë në Prishtinë është zhdukur që nga 19 janari. Rastin e ka raportuar në Polici motra e saj...