Sunday, April 11, 2021
Home Video dhe Kuriozitete

Video dhe Kuriozitete

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

3 shenjat më grindavece të horoskopit – Rrini sa më larg tyre, sepse nuk...

3 shenjat grindavece të horoskopit që nuk hezitojnë aspak t’ju sulmojnë e t’ju bëjnë keq! Sa herë ju ka ndodhur të zhgënjeheni nga një person,...

Si reagojnë shenjat e horoskopit kur tradhëtohen

Disa e falin, kurse të tjerë të marrin gjak në vetull… Kur bëhet fjalë për tradhti njerëzit duket se ndahen në shumë grupe: ata që...

Burrit i thonë se gruan me mbipeshë e mori vetëm për letra, për herë...

Ishte vetëm 14 vjeçe kur për herë të parë takoi partnerin e saj. Që nga atëherë, Armonda nga Malisheva dhe Flamuri nga Gjilani nuk ia...

E thotë një studim/ Meshkujt që vozisin “Audi” janë tradhtar

Një studimi britanik ka nxjerr si rezultat se meshkujt që vozisin vetura të tipit “Audi” janë tradhtar. Në këtë studim të bërë nga “Ilicit Encounters”...

93-vjeçari ndahet nga bashkëshortja: Kam një tjetër, dua të rindërtoj jetën time

Ai është 93 vjeç dhe ajo 86 vjeçe. Por pavarësisht moshës nuk është asnjëherë vonë për të filluar nga e para. Kështu duhet të...

Shkenca shpjegon sesi zemërimi ju bën të fitoni peshë

Zemërim nuk do të thotë vetëm të bërtasësh dhe të jesh në humor të keq. Ekzistojnë 3 lloje të zemërimit, dhe secila prej tyre...

Test psikologjik: Zgjidh një imazh dhe zbulo çfarë fsheh në ndërgjegjen tënde kur dashurohesh

Në imazhi keni mundësinë të zgjidhni një formë. Përzgjedhja juaj do ju tregojë se çfarë mbizotëron në ndërgjegjen tuaj kur dashuroheni. Frika ka mbizotëruar në...

Kjo është “data e famshme” që mban rekordin e lindjes së fëmijëve!

A ju është dukur ndonjëherë sikur të gjithë njerëzit që njihni e kanë ditëlindjen në një muaj? Ehh makthi i portofolit tuaj… Por sipas statistikave rezulton...

5 pikat e forta të njerëzve që kanë lindur në mars, çfarë i bën...

Të dashur, energjikë dhe të guximshëm, janë këto disa prej karakteristikave që i bëjnë të lindurit në mars të dallohen nga të lindurit në...

Cili prej këtyre artikujve nuk mungon në çantën tënde? Zbulo një anë të fshehur...

Janë disa objekte që gratë zakonisht i mbajnë në çantat e tyre. Këto objekte të veçanta mund të zbulojnë diçka të veçantë rreth personalitetit...

Stay connected

74,868FansLike
- Advertisement -

Latest article

“Humbje E Madhe, E Vështirë Me E Nis Ditën Me Një Lajm Të Trishtueshëm”....

0
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka dhënë pak më parë lajmin e hidhur të ndarjes nga jetra të Gazetares nga Shkodra, Anila Dushi duke...

Historia Që Na Rrëqethi Të Gjithëve/ Vajza Jetime Nuk Ka Festuar Kurrë Ditëlindjen, Zemrën...

0
Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 këtë të premte u transmetua historia e një vajze në Rrëshen. Vajza e mitur quhet Jonida. S’ka...

“Grusht Shteti”/ Sapo U Paralajmërua, Ngrihet Alarmi, Pas Kontrollorëve Të Aeroportit, Tjetër Grevë, Publikohen...

0
Sindikata e Shërbimeve Policore të Shqipërisë në një deklaratë për media ka paralajmëruar protestë pasi sikurse pretendojnë, u janë shkelur të drejtat. Nëpërmjet një deklarate,...