Home World

World

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

E ëmbël, apo e keqe? Zbuloje, sipas shenjës sate të horoskopit

A jeni aq e ëmbël sa sheqeri apo a jeni pak e keqe? Është e gjitha e shkruar në yje! Zbulo se ku është...

Zbulohen votat nga Kosova për “The Best”

Janë publikuar edhe votat e përzgjedhësve të kombëtareve, kapitenëve e gazetarëve, në kuadër të çmimit për futbollistin më të mirë të vitit 2019. Lionel...

Dalin rezultatet e Maturës Shtetërore, kalojnë vetëm 60.9 përqind

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), ka publikuar sot rezultatet e provimit të Maturës Shtetërore 2019 (afati i gushtit), sipas të cilave kalueshmëria...

La punën për t’u kujdesur për fëmijët, nëna tregon se si po fiton mbi...

Një nënë që ka lënë punën për t’u kujdesur për dy fëmijët e saj, ka zbuluar se si ka arritur të fitojë afro 560...

Ditët e kryeministrave, kush sa qëndroi në mandat

Që nga viti 2001 kur janë mbajtur zgjedhjet e para pas luftës, Kosova ka pasur 6 kryeministra në gjithsej tetë mandate. Asnjëri prej tyre...

Xheison Bafti me një foto shumë të bukur, ndezi e gjithë publikun

Xheison Bafti është vogëlushi që rrëmbeu zemrën e publikut. Vogëlushi u bë i njohur në emisionin e ‘Në Kurthin e Piter Pan’ dhe për...

Margaret Cho Designs Solitaire Jumpsuit For Betabrand

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

The best gadgets from IFA 2016

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Village Roadshow Entertainment Secures $480 Million

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Things to Look For in a Financial Trading Platform

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Stay connected

75,405FansLike
931FollowersFollow
- Advertisement -

Latest article

Melinda i “ngritë” temperaturat me imazhin e fundit

Melinda Ademi, është njëra nga personazhet më të dashura për audiencën.Duke qenë e pëlqyer si repere dhe duke qenë mjaft e ndjekur në rrjetet...

Dhurata me grimin më të ‘çuditshëm’ ndonjëherë, befason fansat

Dhurata Dora është këngëtarja e njohur dhe shumë e pëlqyer kosovare.Ajo mori zemrat e publikut që në daljen e parë dhe është më e...

Nuk e keni pritur, Albatrit Muqiqi jep lajmin e madh

Albatrit Muqiqi është këngëtari i mirënjohur kosovar.Ai është djali i vetëm i çiftit Merita Spahiu dhe Nysret Muqiqi, përcjell ORAinfo. Albatriti trashëgoi talentin e prindërve...