Dalin pamjet/ Tërmet i fuqishëm, qytetarët dalin në rrugë

-

Një tërmet me magnitudë 5.8 goditi Meksikën qendrore të enjten pasdite, sipas institutit kombëtar sizmologjik të vendit.

Sipas mediave të huaja, tërmeti tronditi ndërtesat në Mexico City.

Everything just shook in the United lounge here in Mexico City. Got an alert that it was a 5.5 #earthquake. pic.twitter.com/CGGSq8QGcn

— Yiney Lamborsky (@Yiney_Lamborsky)
December 7, 2023
Kështu, bëhet e ditur se alarmet e tërmeteve ranë në të gjithë kryeqytetin.

Earthquake shakes Mexico City. Data shows it was a magnitude as 5.5 and the epicenter was Axochiapan, Morelos. https://t.co/tFCT4Lfkv3

— Patsy Montesinos (@PatsySelenaTV)
December 7, 2023
Kjo ka bërë që shumë njerëz të lënë shtëpitë dhe bizneset, duke dalë në rrugë.

Ndërkohë janë publikuar pamje në rrjetet sociale, në njërën prej të cilave shihet se si llambadarët lëkunden në tavan, ndërsa njerëzit ulen në një kafene dhe shikojnë me mosbesim se çfarë po ndodh.

/GazetaSinjali/

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit