“E kam njohur Naim Murselin”, Mimoza Kusari flet për tragjedinë që tronditi Kosovën

-

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari, në emisionin CONTEXT në ATV, ka treguar se gjatë kohës kur ajo ishte zgjedhur kryetare e komunës së Gjakovës, e kishte njohur Naim Murselin, të dyshuarin për vrasjen e bashkëshortes së tij, Liridona Ademajt.

“Unë e kam njoftë Naim Murselin shkurt, shumë shkurt. Ka qenë në periudhën kur unë pasi jam zgjedhë kryetare e Komunës së Gjakovës, ai është afru me presidentin e AKR-së, zotin Pacolli, edhe me AKR-në. Tash më tutje për angazhimin e tij nuk më ka ra”, thotë Kusari.

Ajo thotë se kjo vrasje nuk duhet të trajtohet si rast i izoluar. “Ajo çka ka ndodhë çka ka ndodhë, kemi qenë gjithë pas tragjedisë dhe të shokuar pas vrasjes. E kemi pa një njëfarë forme jemi ndi të mbrojtur edhe pak ma konfident me faktin që janë zbulu shumë shpejt, por duhet të zbardhet deri në fund i gjithë rasti dhe tjetra nuk bën me u trajtu si një rast të izolum. Nëse është angazhu vrasës me pagesë për t’u vra një grua, duhet që të trajtohet me seriozitetin maksimal edhe pastaj çfarëdo pretendimi ose afërsie dikujt tjetër për me shku në ngjarje, me ripërsëritë skenar të njëjtë, me u parandalu. Parandalimi më shumë sesa pastaj veprimi, pasi të ndodhë krimi është shumë i rëndësishëm”, tha Kusari. /atvlive.tv

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit