E pabesueshme: Instruktori e rrëzon nga testi i vozitjes veç pse makina ishte e papastërt

-

Një vajzë (17) ka dështuar në provimin e patentë shoferit pa pasur kohë as të ndezë makinën dhe të fillojë ta ngasë.

Arsyeja e rënies është e çuditshme dhe shumë, me të cilët ajo ndau këtë lajm, janë shokuar.

Gjegjësisht, kur ekzaminuesi ka hipur në veturë, ka vërejtur copa të gomës nën këmbë dhe e ka rrëzuar vajzën për shkak se “makina ishte e pistë dhe e papërgatitur për të vozitur”.

Gjëja më e keqe, thotë babai i saj, Paul Turner, është se makina nuk është aspak e saj, por nga ekzaminuesit që lanë gjurmë të gomës sepse fshinë diçka në kinën e tyre para provimit të saj.

Përveç faktit që testi i vozitjes në Angli është aktualisht 64 paund, apo 600 kuna, Paul thotë se e ka pritur prej muajsh, gjë që e vështirëson thjesht marrjen e tij sepse kalon shumë kohë pa vozitur.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit