Edhe Shqipëria i bën thirrje të mos udhëtohet në Ukrainë dhe të largohen nga ai shtet

-

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë ka njoftuar se janë duke ndjekur zhvillimet në kufirin ukrainas.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se duke marrë parasysh rrezikun e besueshëm të përshkallëzimit të situatës, MEPJ këshillon të mos udhëtohet drejt Ukrainës.

“Gjithashtu, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme i bën thirrje shtetasve shqiptarë që të largohen nga Ukraina sa më parë”, thuhet në njoftim.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit