Edhe zyrtarisht Ferguson emërohet trajner i përkohshëm i Evertonit

-

Legjenda e Everton mori drejtimin e stërvitjes të martën në mëngjes, ndërsa skuadra filloi përgatitjet e saj për vizitën e Aston Villa në Goodison Park të shtunën.

Ferguson do të mbështetet në pozicionin e tij të përkohshëm nga John Ebbrell dhe Leighton Baines, së bashku me trajnerin e portierëve Alan Kelly.

Është hera e dytë që Ferguson merr drejtimin e përkohshëm në klub, pasi i ka udhëhequr Blutë në pesë pikë nga tre ndeshjet e ligës kundër Chelsea, Manchester United dhe Arsenal në dhjetor 2019.

Një njoftim për një emërim të përhershëm menaxherial do të bëhet në kohën e duhur, ka konfirmuar faqja zyrtare e klubit anglez.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit