Ekskluzive: Ky është polici që aksidentalisht shkrepi armën dhe la të vdekur kolegun e tij 27-vjeçar

-

Festa e 15 zyrtarëve policorë mbrëmë në një villë në Zllatar të Prishtinës u kthye në tragjedi. Njëri nga policët dyshohet se vrau aksidentalisht kolegun e tij, zyrtarin policor 27-vjeçar, Lirim Haxholli. I dyshuari u ndalua për 48-orë dhe u suspendua nga detyra.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se polici që u arrestua nga Inspektorati Policor i Kosovës, nën dyshimet se ka kryer veprën penale “vrasje” është Fatlum Mehmeti, i cili shërben në stacionin policor “Qendra.

I njëjti dyshohet se vrau aksidentalisht kolegun e tij, kur pas përfundimit të festës i shkrepi arma dhe plagosi Lirim Haxhollin. Lirimi u dërgua në Emergjencën e QKUK-së, por pavarësisht përpjekje të mjekëve, ai fatkeqësisht nuk arriti t’u bëjë ballë plagëve dhe vdiq.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit