Fc Prishtina në finalen e madhe

Klubi i futsallit Mabetex Prishtina ka arritur ne finale te Kupes se Kosoves ne Futsal ku ka mposhtur skuadren e Fc Liburn nga Gjakova me rezultat te pergjithshem 4:3

Golat per skuadren e Fc Mabetex Prishtina i ka shenuar Kapiteni Drilon Paqarizi x1, Alan Jefferson x2,dhe Jeton Rukofci #1.

Vlen te ceket se shikueshmeria ishte e jashtezakonshme ne kete gjysmefinale, edhe me e zjarrt pritet te jete ne finale.

Finalja e madhe zhvillohet me daten 17 shkurt ne Prishtine, ku do te takohen dy ekipet e kryeqytetit Fc Mabetex Prishtina dhe Prishtina 01.