Fushë Kosovë/ Një shkollë kalon në mësim online

-

Shkolla “Idriz Ajeti” që është aneks i shkollës fillore “Mihal Grameno”, do të vazhdojë me mësim online.

Kështu kanë njoftuar nga Drejtoria e Arsimit në këtë komunë.

Sipas njoftimit, ky vendim është marrë pasi është rritur numri i rasteve me COVID-19.

Sinjali raportoi pak më parë edhe për mbylljen e shkollës “Dardania” dhe “Mehmet Gjevori” në Prishtinë.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit