Gruaja që i blen burrit një biletë lotarie, fiton 452 mijë dollarë për veten e saj

-

Një grua nga Michigan i ShBA-së tha se kryerja e një porosie për burrin e saj u shpërblye kur ajo shënoi një çmim lotarie prej 452 mijë e 886 dollarësh.

Gruaja 70-vjeçare u tha zyrtarëve të Lotarisë së Miçiganit se shkoi në MoJoe’s Food and Spirits në Davison për të blerë një biletë lotarie për burrin e saj.

“Burri im fitoi 10 dollarë duke luajtur lojën Lucky 7s Fast Cash dhe më kërkoi t’i bleja një biletë tjetër”, tha lojtarja. “Teksa po merrja biletën e tij, vendosa të blija dy bileta Double Win Wild Time për veten time”.

Loja e dytë e gruas kishte një surprizë në pritje.

“Bileta e parë nuk ishte fituese, por kur skanova biletën e dytë, mora një mesazh që nuk e kisha parë më parë. Mora një ndriçim më të mirë dhe shikova biletën dhe pashë se ishte fituese e çmimit të parë”, tha ajo.

Fituesja shtoi se i tregoi biletën burrit të saj për ta kontrolluar dy herë.

“Kur ai shikoi biletën dhe kuptoi se ishte fituese e xhekpotit, tha disa fjalë të zgjedhura dhe më pas filluam të festonim me të gjithë në MoJoe”, tha ajo.

Gruaja fatlume tha se paratë e çmimit do t’ia mundësojnë që të paguajë shtëpinë e saj, të financojë një udhëtim peshkimi në Alaskë për burrin dhe djalin e saj dhe t’i ndajë me familjen e saj.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit